Aöf Yeni Sistemde Ders Geçmek İçin Bir Çalışma Yöntemi

Kendi uyguladığım ders geçme odaklı çalışma sistemi oldukça pratik ve işe yarıyor. Üstelik herhangi bir yardımcı yayın veya kursa ihtiyaç duymadan.

ipucu

AÖF yeni sistemde her kitap 8 üniteden oluşuyor. Ara sınavda sadece ilk 4 ünitelerden sorular soruluyor. Benim yöntemim AÖF ders kitaplarındaki her bir ünitenin sayfa kenarlarında yazılan önemli bölümlerden ve çıkmış soruların bilgi kısımlarından 1 ünite için 1 sayfalık (max. A4 boyutunda) net bilgiler içeren özetler çıkarmaya dayanıyor.  Zaten özeti yazarken geçmenizi sağlayacak çoğu bilgi zihninize girmiş oluyor. Daha sonra da sınavdan önce tekrar edebileceğiniz 1 ders için sadece 4 sayfa oluyor. Fazladan test çözmeye çıkmış soru araştırmanıza gerek yok. Tamamen sınavı geçmeye yönelik bir çalışma sistemi.
Bunun yanında test çözme yöntemleri olarak yanlışın doğruyu götürmsi gibi bir durum yok. Bu sebeple bu şekilde çalıştıktan sonra sınav esnasında emin olmadığınız cevapları boş bırakın ve bikdiklerinizi yaptıktan sonra bu sorular üzerinde tekrar düşünün. Çünkü bazen bilmediginiz bir sorunun cevabı başka bir sorunun soru metninde çıkabiliyor. En son çare olarak şıkların dağılımına göre sallayabilirsiniz. Boş cevap bırakmanın anlamı yok.

The Author

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Basit Teknik © 2015 - Basitteknik.com, Yemliha Toker Projesidir. Frontier Theme