Hemen hemen her internet reklamında gözümüze çarpan ve özellikle piyasada en çok tutulan telefonları çok aynı özelliklerde çok ucuza sattıklarını iddia edenlere karşı tedbirli olmak için ve alacağınız Samsung Galaxy Note 3 ün çakma/imitasyon olup olmadığını anlamak için bilmeniz gereken bir kaç ayrıntı.

 

Öncelikle bilerek ve isteyerek böyle bir cihaz almak isterseniz bu cihazların çeşitleri ve özellikleri hakkında bilgi sahibi olmak için bu videoları izleyin. Çünkü çakma cihazların da farklı versiyonları var. Ve bu ürünleri müşterilerine anlatarak satan arkadaşlara hiç bir lafım yok bu arz talep meselesi. Benim paylaşımım sizin gerçek veya yurtdışı diye çakma telefon almamanız içindir.

Gerçek ve Çakma Note 3 Karşılaştırmaları
1.ve 3. Kalite İmitasyon Note 3
Ama ben çakma cihaz alıp kazınlanmak istemiyorum derseniz burada devam edin.
Çakma/İmitasyon Telefonların Gerçeğinden Farkları;
1. Öncelikle Note 3 ün resmi olarak farklı versiyonları var. Bunlar;
SM-N900, SM-N900(farklı harfler), SM-N9000(farklı harfler), SM-N9002, SM-N9005, SM-N9006, SM-N9008, SM-N9009
 
Bunlarda Türkiye’de yasal olarak satılan modeli SM-N9000Q (Türkiye İçin Üretilenler)
 
Ama elbette çakma telefonlarda da bu kodlar bulunabilir.
2. Diğer en belirgin fark ise SPEN’ dir. Çakma cihazlarda SPEN çalışmaz, çalışsa bile SNote uygulamasında ince çizimler yapmaz. Kalem sadece akseuar olarak varsa çakmadır.
 
3. Kötü çakma cihazlarda ekran kenarı kalınlığı daha fazladır. Resimde görüldüğü gibi. Ama dikkat edin kenarı ince çakma cihazlar da var.
 
Sahte ve Gerçek Note 3 Önden Ekran Kenarı Farkı
 
Burada ise Ekran kenarı aynı olan bir çakma cihaz. Ama kalemi yine farklıdır.

4. Arka Kapak Görünümü.

5. Kapak Arkası Farkı
6. Menü Farkı.
Bunlar size görsel olarak sunabileceğim farklar. Bunun yanında birazcık telefonlardan anlıyorsanız ekranın kalite ve parlaklık farkı, kamera görüntü kalitesi, telefonun özellikleri gibi şeylerden de bu farkı tespit etmeniz mümkün. En önemlisi size gerçek fiyatının çok altında satılıyorsa o cihazdan şüphelenin ama dediğim gibi bu şekilde bir cihazı kendi iradeniz ile alıyorsanız o zaman yukarıdaki videolarda arkadaşlar anlatmışlar, kullanılmayacak cihazlar değil.