Samsung Gear Fit Nedir Ne İşe Yarar Özellikleri

Kavisli AMOLED ekrana sahip egzersiz bilekliği Samsung Gear Fit tanıtıldı. Ürün Galaxy nin yeni telefonu S5 e yönelik olarak hazırlanmış.


Samsung‘un Mobile World Congress 2014‘te Galaxy S5‘in yanı sıra bir diğer dikkat çekici yeniliği de Gear Fit adını alan egzersiz bilekliği oldu. Kavisli AMOLED ekrana sahip bileklik çarpıcı tasarım kavramını, spor severlere adeta ‘daha fazla’ koşmalarını tetikleyecek şekilde sunmayı başarıyor.

Güney Koreli teknoloji şirketinin her geçen gün daha yoğun şekilde geliştirdiği giyilebilir teknoloji cihazlarına eklenen en yeni üye olan Gear Fit; adım sayar, kalp hızı, uyku monitörü gibi spor açısından büyük önem taşııyan sensörlerle geliyor.
Kronometre ve zamanlayıcı gibi spora yönelik giyilebilir aygıtlarda görmeye alışık olduğumuz özelliklerine ek olarak SMS, arama, e-posta ve üçüncü taraf uygulamalar için de bildirim desteği Gear Fit ile birlikte kullanıcısına sunuluyor. 
Nisan 2014’de raflarda
432 x 128 piksel çözünürlüğünde 1.84 inç ekrana sahip giyilebilirteknoloji cihazı; 210mAh kapasiteli pil, Bluetooth 4.0 LE bağlantısı, ivmeölçer ve jiroskop Gear Fit gibi özellikleri ile dikkat çekiyor. Kayışı değiştirilebilen, suya ve toza dayanıklı cihazın portakal, gri ve siyah renk alternatifleri ile Nisan ayı itibariyle teknoloji raflarındaki yerini alacağı açıklandı.

ipucu


The Author

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Basit Teknik © 2015 - Basitteknik.com, Yemliha Toker Projesidir. Frontier Theme