Edge / (2G) Hızında Görüntülü Görüşme Yapmak

Özellikle ailelerinden uzakta olan kişiler için görüntülü görüşme lüksten öte bir ihtiyaç olarak ortaya çıkıyor. Fakat her akıllı telefon şebeke üzerinden görüntülü görüşme imkanı sunmuyor. Görüntülü arama özelliği olan telefon olsa da bulunduğunuz yerde mutlaka 3g çekmesi gerekiyor. Bu sorunu yaşayanlar için;
1. Şebeke Üzerinden Görüntülü Arama/Video Görüşme;

Sizin telefonunuzda ve arayacağınız kişinin telefonunda şebeke üzerinden görüntülü arama özelliği varsa her iki tarafından 3g çeken konumlarda bulunması şartıyla normal görüşme/tarife ücretlerinden veya ücretsiz dakika kullanımı ile (bazı şebekelerde zamanla ve tarifenize göre değişiklik yapılabilir/olabilir) görüşmek mümkün.

2 telefondan birinde şebeke üzerinden görüntülü arama özelliği yoksa veya 2 telefondan birinin bulunduğu konumda 3g şebeke çekmiyorsa bu özelliği kullanamazsınız.

* Telefonunuzda şebeke üzerinde görüntülü arama özelliğinin olup olmadığını anlamak için telefon rehberine girdiğinizde görüntülü arama seçeneğine bakın. Video/Görüntülü ara seçeneği varsa bu özellik vardır.

* 3g çekiyor olsa da görüşme yapmak için hattınızın 3g özelliğinin aktif olması lazım bunun için müşteri hizmetlerini arayın. 3g’yi açtırın. Ya da buraya bakın. 


2.  İnternet Üzerinden Görüntülü Görüşme Yapmak

Telefonunuzda ön kamera var ancak şebeke üzerinden görüntülü arama özelliği yoksa bu kez yapmanız gereken her iki telefona da uygulama yüklemek. Bu özelliği Tango, Skype ve Line uygulamaları sunuyor. (Bazı cihazlarda arka kamera ile de yapıldığı söylenmekte ama söylenmekte)

Bu programlar cihazınızın internet bağlantısını kullanarak görüşme sağlar.  Dolayısıyla hattınıza görüntülü konuşma ve bu programlar üzerinden yapılan mesajlaşmalar ile ilgili ekstra konuşma ücreti yansımaz. Ancak varsa internet kotanız düşer yoksa internet kullanım ücreti olarak faturanıza yansır, liralarınız düşer. Bakınız

3. Cep Telefonu ve Bilgisayar/Tablet Arasında Görüntülü Görüşme

Cep telefonu ve bilgisayar arasında görüntülü konuşmak isterseniz bu  da mümkün. Skype ve Tango ile bir taraf cep telefonunda diğer taraf bilgisayar ile kameralı görüntülü görüşme yapabilirsiniz.

4. EDGE 2G HIZINDA GÖRÜNTÜLÜ GÖRÜŞME/VİDEO ARAMA YAPMAK

Tango programı ile Edge/2G/GSM Hızında internet bağlantısı üzerinden görüntülü görüşme yapılabiliyor. Doğal olarak bağlantı hızı yavaş olması nedeni ile donmalar yaşanabiliyor ama yine de bu özelliği kullanmak mümkün.


Uygulama Linkleri;

  • Skype

Skype ile hem cep telefonunuzdan hem de bilgisayarınızdan ücretsiz sesli ve görüntülü konuşma yapabilirsiniz. Hatta Skype ile cep telefonlarını bile aramanız mümkün. İndirmek için linkler;

ipucu

Skype Android
Skype IOS (Apple)
Skype Bilgisayar (Windows-Mac-Linux)

  • Tango

Tango hem Android hem IOS işletim sistemi olan akıllı telefonlar ile kullanabileceğiniz ücretsiz uygulamalardan en popğler olanlardan biridir. Hem sesli hem görüntülü konuşma yapabileceğiniz gibi aynı anda SMS de gönderebileceğiniz bir uygulama.
  • Viber

Viber uygulaması her iki platformunda en çok tercih edilenlerinden ama sadece sesli görüşme ve SMS için. Viber da görüntülü görüşme yok ama uygulamayı kullanarak fotoğraf gönderebiliyorsunuz.

BU ARAMALARIN CEVABIDIR

Edge / (2G) Hızında Görüntülü Görüşme Yapmak
Edge / (2G) Hızında Görüntülü Görüşme Yapılır mı
Edge / (2G) Hızında Video Arama
Tango ile Edge hızında görüntülü görüşme
3g çekmeyen yerde görüntülü görüşme
Bilgisayar ve telefon arasında görüntülü görüşme
Tablet ve telefon arasında görüntülü görüşe

The Author

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Basit Teknik © 2015 - Basitteknik.com, Yemliha Toker Projesidir. Frontier Theme