Kredi Kartına Taksitle Cep Telefonu Alma Yolları

ipucu

Cep telefonlarına getirilen kredi kartı ile taksit sınırlandırmasının ardından tüketicilerin ve satıcıların mağduriyetini gidermek için keşfedilen taksitlendirme yöntemleri.

 
Öncelikle bu sektör ve kullanıcılar için çok da kısıtlayıcı bir yasak değil ve bu nedenle satıcılar tarafından müşteri kaybetmemek ve bazı firmaların da bu yasa sayesinde yeni müşteri kazanmak için ortaya çıkardığı bir çok alternatif yöntemler var. İşte bunlardan bazıları. Fakat konu ile ilgili bilmeniz gereken ufak ama önemli bir ayrıntıya yazının sonunda değinilmiştir.
 
1. Cep Telefonu Hediyeli Aksesuar Almak
 
Bazı telefon satıcıları serbest piyasa özgürlüğünün nimetlerinden faydalanarak size alacağınız telefonun kılıf veya her hangi bir aksesuarını telefon fiyatına satıp/taksitlendirerek telefonu size hediye olarak veriyor.  Bunu yapan bireysel telefoncular bulmanız mümkün fakat yakında maliyeciler bunlara ziyarete gideceği için geleceği olmayan bir yöntem.
 
2. Bankalardan Düşük Miktarlarda Kredili Kart Almak
 
Telefona taksit yasaklarını fırsata çevirmek isteyen bankacılarımız bizlere kolaylık olması açısından 1.000,00 TL ile 5.000,00 TL arasında düşük maliyetli kredi veya limitli kart veya kredi kartınıza limit tanıyarak “siz telefonu peşin veya tek çekim alın” biz taksitle ödersiniz” imkanı sunmaktadır. 
 
3. Hediye Kartı Satın Almak
 
Özellikle teknoloji mağazalarımızın sunduğu bu imkanla ilgili mağazadan alacağınız telefonun fiyatı puan taşıyan bir hediye kartını kredi kartınıza taksitle satın alıyorsunuz daha sonra da bu kart ile telefonu alıyorsunuz. Ekstrenizde hediye kartı olarak gözüküyor. Sanırım maksimum 9 ay vade.
 
4. Kredi Kartsız Senetle ve Taksitle Almak
 
Taksit sınırlaması kredi kartlarına getirildiği için Evkur tarzı mağazalardan reklamlarından bildiğimiz üzere peşinatsız, kredi kartsız 24 aya kadar taksitle almak mümkün. Hatta bu imkanı teknoloji mağazalarından bazıları da sağlayabiliyor. 
 
5. Hediye Çeki İle Satın Almak
 
Kliksa.com da şuan için cep telefonlarını Hediye Çeki ile satın alma imkanı mevcut.  bimeks.com da hediye çeki satın alıp oradan da telefonu bu çekle almak mümkün. Hediye çekleri ile 9 taksite kadar alınabiliyor. Hepsiburada şuan için taksit ile satmıyor fakat kendi imkanlarınızla bulacağınız hediye çekini kullanmak mümkün. 

6. Operatör Bayiilerinden Fatura Üzerinden Almak

Her operatörün uygulamaya devam ettiği bu yöntemle cihazınızın fiyatı faturanıza yansıtır. Tarifenizle ilgili seçtiğiniz taksit sayısına göre taahhüt vermeniz gerekiyor.
 
ÖNEMLİ NOT!
 
Bu yöntemlerden en sağlıklı olanları size aldığınız telefon karşılığında verilen faturada aldığınız fiyatın yazılı olduğu yöntemlerdir. Aksi taktirde ayıplı mal vs. gibi sorunlarda Tüketici Hakem Heyeti veya Tüketici Mahkemesine gittiğiniz zaman elinizde telefon değeri 1800 TL indirim tutarı 1800 TL yazarsa mahkeme firmayı size 0 TL ödemeye mahkum eder 😉 Yani elinizde fatura olmazsa olumsuz bir durumda mağdur olursunuz. Ayrıca bakınız…
 
 
 
 
Mesela bir arkadaş 1.000,00 TL hediye çeki/ para puan kullanıp üzerini kendi tamamlayarak aldığı bu üründe para iadesi alamadığını ancak zar zor uğraşarak (o da büyük bir mağaza olmasının yüzü suyu hürmetine) bozuk ürünün yerine yeni ürün alabilmiş. Halbuki siz alıp 20 gün sonra telefon bozuk çıkarsa ben zaten hevesimi aldım al bozuk malını ver paramı deme hakkınız var.

The Author

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Basit Teknik © 2015 - Basitteknik.com, Yemliha Toker Projesidir. Frontier Theme