Samsung android telefonlarda web tarayıcılarında daha önce mevcut olan Çevrimdışı Okuma Için kaydet özelliği yeni model ve versiyonlarda bulunmuyor. (du) Son güncellemeden sonra bu özellik tekrar eklendi. Seçenekler menüsünde sayfayı kaydet seçeneği ile çevrimdışı okumak için web sitelerini kaydedip internetin olmadığı yerlerde okuyabilirsiniz. Eski sürümü kullanan ve bu özelliğin aktif olmadığı cihazlarda ise aşağıdaki yöntem sayfayı kaydedebilirsiniz.

Samsung-Galaxy-Note-3-N9000-Siya_109664_1

Bunun yerinde tarayıcı ile gelindiğiniz sayfayı adres çubuğundaki yeşil R simgesine tıklayarak okuma modunda açarsanız seçenek tuşuna bastığınızda Resim olarak kaydet seçeneğini göreceksiniz. Kaydet dedikten sonra yazıyı galeri içersinde reader klasörü içine görebilirsiniz. Yazı uzun olsada yaklaştırma (zoom) yaptığınızda okumak mümkün.

 

 

 

Samsung Tarayıcı Sayfayı Kaydetme Özelliği Ne İşe Yarar

Sayfayı kaydetmek daha sonra internet bağlantısı olmadan kaydettiğiniz web sayfasına girebilmenize yarar. Web sitesini komple kaydetmez sadece o an açık olan sayfayı kaydetmenize yarar. Bu sayede blog tarzı yazıların bulunduğu sayfaları kaydederek çevrim dışı okumak için kullanabilirsiniz.

 

 

Son güncellemeden sonra Cihazın kendi tarayıcısına “Sayfayı Kaydet” özelliği eklenmiştir.