Honda Jazz Kalorifer/Klima Düğmeleri Sökme Yöntemi

2005-2008 yılları arası modellerde bulunan klima/kalorifer düğmelerini sökmeniz gerekiyorsa talimatlara uyarak yapabilirsiniz. Yöntem uygulanmıştır, birazcık el yatkınlığınız varsa zararsız olarak bu işi başarabilirsiniz.

ipucu

İşe koyulmadan önce dikkat etmeniz gereken şey işlemin sadece el kuvveti ile yapılması gerektiğidir. Sökeceğimiz kısımlar çok hassas ve kolaylıkla çizilip, deforme olma ihtimali var o nedenle Honda Jazz ın Cd Çalarını sökme esnasında cd çalar yatağını ayırmak için herhangi bir ayırıcı kullanmayın. Bu işi el kuvveti ile yapmak mümkün. 

Öncelikle sökme yöntemini anlatacağımız cihazın resmi.
Gerekli Alet Edevatlar;
 
1. Yıldız Tornavida (En Az 10 Cm Uzunlukta)
2. 8 Mm uçlu Lokma Tornavida (Alt Kısımda Bulunan Vidalar Çok Sert olduğu için yıldız tornavida aleti civatayı sıyırıp boşa çıkarsa kullanmak için. Eğer Yıldız Tornavida ile içeride bulunan 2 adet vidayı sökebilirseniz buna gerek kalmayacaktır.)
3. Aydınlatma (Cep telefonu vb. fenerler yeterllidir.)
Yöntem;
 
1. Kalorifer sistemi altında orta kısımda bulunan tek vidayı yıldız tornavida ile söküyoruz.
2. Bu vidayı söktükten sonra herhangi bir ayırıcı alet kullanmadan sadece ellerimizle kalorifer düğmelerinin altından tutup çekerek alt kısmı söküyoruz. Yavaş ve güçlü bir şekilde yapın. (Ayırmak için araya bir şey sokmaya çalışmayın dokunduğunuz yer çiziliyor.)
Söktükten sonra çıkan parça.

 

The Author

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Basit Teknik © 2015 - Basitteknik.com, Yemliha Toker Projesidir. Frontier Theme