Google Play Store Android Market İçerik Filtreleme Ayarları

Ne tür uygulamalar indirilebileceğini kontrol etme

Cihazınızda indirilebilecek uygulama türlerini denetlemek için içerik filtrelemesi ayarlayabilirsiniz. Filtre koyduktan sonra değiştirilmemesi için pin kodu ayarlanabilir. Filtrelemedeki amaç market içerisinde bulunan Cinsel İçerikli uygulamaların yüklenmesini engellemektir.

İçerik filtrelemesinin nasıl ayarlanacağı aşağıda açıklanmıştır:
  1. Google Play Store Google Play Store uygulamasını açın.
 2. Google Play Store Google Play Store simgesi > Ayarlar‘a dokunun.

ipucu


 
3. “Kullanıcı denetimleri” altında, İçerik filtrelemesi‘ni seçin.
 
 
4. Filtrelerinizi seçin.
 
 

5. Tamam‘a dokunun.

 

İçerik Derecelendirmeleri;

HERKES

Bu kategorideki uygulamalar, kullanıcının konum verilerini toplayamaz veya rahatsız edici herhangi bir malzeme içeremez. Uygulamalar kullanıcı içeriğini paylaşamaz veya sosyal özellikler içeremez.

DÜŞÜK OLGUNLUK YETERLİ

Bu kategorideki uygulamalar fazla sert olmayan çizgi filmler veya fantezi düzeyde şiddet ya da potansiyel olarak rahatsız edici diğer içerikleri kapsayabilir. Uygulamalar, konuma özel bilgiler sağlamak veya kullanıcı deneyimini farklı şekillerde iyileştirmek amacıyla kullanıcının konum verilerini toplayabilir, ancak bu verileri diğer kullanıcılarla paylaşamaz. Uygulamalar bazı sosyal özellikler içerebilir, ancak kullanıcıların birbirlerini bulup iletişim kurmasına izin verme konusuna odaklanamaz.
 

ORTA DERECELİ OLGUNLUK GEREKTİRİYOR

Bu kategorideki uygulamalar cinsel göndermeler; yoğun fantezi ya da gerçekçi şiddet; küfür veya kaba mizah; uyuşturucu madde, alkol ve tütün kullanımına yönelik göndermeler; sosyal özellikler ve kumar simülasyonları içerebilir. Uygulamalar, kullanıcının konum bilgilerini, kullanıcıdan izin almak koşuluyla paylaşmak veya yayınlamak üzere toplayabilir.
 

YÜKSEK OLGUNLUK GEREKTİRİYOR

Bu kategorideki uygulamalar sık düzeyde cinsel içerikli, müstehcen örnekler; görsel olarak rahatsız edici şiddet; sosyal özellikler; kumar simülasyonları; ve ileri düzeyde alkol, tütün ve uyuşturucu madde göndermeleri içerebilir veya bu tür konulara yönelik olabilir. Uygulamalar, kullanıcının konum bilgilerini, kullanıcıdan izin almak koşuluyla paylaşmak veya yayınlamak üzere toplayabilir.
 

TÜM UYGULAMALARI GÖSTER

Adı üzerinde filtresiz 😉
 
Ayarlarınızı değiştirdikten sonra, filtre ayarlarınızda istenmeyen değişiklikler yapılmasını önlemeye yardımcı olması için bir PIN oluşturmanız ve girmeniz istenir.

The Author

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Basit Teknik © 2015 - Basitteknik.com, Yemliha Toker Projesidir. Frontier Theme