Vakıfbank Kredi Dosya Masraflarını Almak

vakifbank-logo-basitteknik

‘tan Kredi Dosya MAsraflarınızı Geri Alın

Vakıfbanktan Çekilen Kredilere Ait Dosya Masrafları Nasıl Alınır?

Vakıfbank’tan çekilen kredilerden alınan kredi dosya masraflarını geri alma yöntemi hakkında kendim de uyguladığım yöntemdir.

Vakıfbank kredi dosya masraflarını almak diğer bankalara göre sorun çıkarmadan iade eden bir banka olduğu için oldukça basit. İşlem süreci sadece ikamet ettiğiniz ilçeye göre Tüketici Hakem Heyetlerindeki iş yoğunlu ile kararın çıkması arasında doğru orantısı var.

 Vakıfbank’tan Çekilen Kredilerden Alınan Dosya Masraflarını Geri Alma Yöntemi

1. Öncelikle herhangi bir Vakıfbank şubesine kimlik ile müracaat edip daha önce çekmiş olduğunuz (en falza 10 yıl geriye dönük) kredilerden dosya masrafı vb. kesintiler olup olmadığını kontrol ettiriyoruz.(Müşteri Hizmetlerinin dediğine güvenmeyin bana yok demişlerdi ama şubeden çıktı)

2. Eğer varsa bu kesintilerin tutarlarını gösteren ödeme planının örneğini istiyoruz. Eğer kredi çektiğiniz şube farklı ise sizden bu konu ile ilgili olarak çektiğiniz şubeye hitaben bir dilekçe alıyorlar. (Elinizde ödeme planı örneği varsa ve orada masraf görünüyor ise direk olarak o belgeyi kullanabilir siniz.) Bu belgeler için sizden 70 TL gibi bir ücret isteniyor. (bazen istenmeyede biliyor) (2014 yılı için) Bu ücreti ödediğinize dair dekontu da alırsanız bu ücreti de dosya masraflarına ekleyerek geri alabilirsiniz.

3. Kredi masraf kesintilireni ve belge vermek için alınan veya hesabınızdan kesilen tutarı gösteren dekontu (belgeler onaysız veya fotokopi olabilir) aldıktan sonra ikamet ettiğimiz (merniste kayıtlı olduğunuz) ilçe Kaymakamlığında bulunan tüketici hakem heyetine gidiyorsunuz. (2014 yılı için 3.321,17 TL nin üzerinde bir tutar ise Tüketici Mahkemesine)

ipucu

4. Orada doldurmanız gereken başvuru formu bulunuyordur. (Çaycısında, fotokopi çekeninde, karşısındaki internet kafede vs.) Bu formu doldurarak elinizdeki evrakları 3 er suret çoğaltıyoruz. (Formu internetten indirip doldurup gitmeyin bazen değişiklikler oluyor)

5. Çoğaltığımız 3 sureti ile birlikte hakem heyetine başvuru yapıyoruz. Başvurunuz alınıp numara verildikten  sonra 2 sureti size geri veriliyor ve size kararın çıkacağı ortalama süre veriliyor. (Büyük ilçelerde 3-4 ay sürebilir)

6. Siz aldığınız suretin birini başvuru evrakına yazdığınız banka genel merkezinin adresine iadeli taahhütlü olarak ptt ile gönderiyorsunuz. Kalan sureti de karar çıktığında almak için sizde kalıyor ve saklıyorsunuz.

7. Karar çıktığı zaman başvuru yaptığınız heyete sizde kalan suret ile gidip alıyorsunuz. Bu kararı alarak herhangi bir şubeye gidip başvuruyorsunuz. Orada bir ibraname imzalamanız gerekiyor başka alacak istemeyeceğinize dair.

8. Yatırılmazsa Hakem Heyetinden Aldığınız Kararı İcraya Verebilirsiniz ki yatırıyorlar.

 

 

The Author

14 Comments

Add a Comment
 1. ben de konuyu yakınlarımdan duydum ve işi bilen hiç masraf almadan konuyu takip eden bir avukata devrettim konuyu. 5 ay içinde 8 farklı bankadan çekilen kredilerim için ödediğim dosya masraflarımın iadesini sağladı. karşılığında benden de hiç para almadı. o avukatlık ücretini davaları kazanınca bankalardan alıyormuş. kesinlikle tavsiye ederim avukat hasan önen 05532040254, av.hasanonen@gmail.com

 2. Halil Toplu Bonova Tüketici Hakları Masasi Karar no :9331 Tarih 27_10_2014 Bornova Pınarbaşı Vakır bank şb. sinden almam gereken dosya masrafımı iki kez banka şubesine başvurmama karşın alamadım . Maduriyetimin giderilmesini istiyorum. Yo0ksa icra birimine gitmek zorunda kalacağım. Csm 0505 381 3542

  1. 27_10_2014 Tarih 9331 dosya nolu bildirim ile Pınarbaşı Şubesinden adıma yatması gereken dosya masrafı tutarının yatırılmadığı , iki kez banka Şb. sine başvurmama karşın tutarın gelmediği söyleni. Maduriyetimin giderilmesini rica deiyorum. Olmaz ise gerekli birimlere başvuracağım.

 3. Tüketici kredisi dosya masrafım ödenmiyor. gereğinin yapılmasını rica ediyorum.

  1. Gereğini biz yapmıyoruz. Bankalar yapıyor. 🙂

 4. Ücretsiz danışmanlık ve 2 ayda dosya masrafının geri iadesini yapıyorlar arkadaşlar hiçbir ücret almıyorlar. Av. Hasan Önen TEL: 0553 204 02 54

 5. Kredi masraflarımı ve kredi kartı aidatlarımı avukatım tahsil etti, vekalet ücretini bankadan aldı herkese tavsiye edilir av mahmut torun 05332638623

 6. Karar 2014 sonunda çkmasina ragmen hala alamadim, muracat ettigimde ise beklemem soyleniyor. Vakifbank kolay odeme yapiyor deniyor ama ornek benim, lutfen bana yardimci olurmusunuz.

 7. Ücretsiz danışmanlık ve 2 ayda dosya masrafının geri iadesini yapıyorlar arkadaşlar hiçbir ücret almıyorlar. Av. Hasan Önen TEL: 0553 204 02 54

 8. Dosya masrafı iadesinde baya başarıya sahipler arkadaşlar vekalet çıkarmanız yeterli ben 3 ay içinde aldım av. Hasan Önen sayesinde. Ulaşmak isteyenlere iletişim telefon numarasını yazıyorum. Kolay gelsin… 0553 204 02 54

 9. Merhaba arkadaşlar ben 4 ay öncesine kadar dosya masrafımı geri aldım. Av. Hasan Önen sayesinde hiçbir ücret talep etmiyorlar. Çok memnun kaldım. Telefon numarasını yazıyorum güvene bileceğiniz bir avukat. AV. HASAN ÖNEN : 0553 204 02 54

 10. (24.12.2015) Dosya masrafının geri iadesi icin hekim heyetinden bana kagıt geldi 251.50 tl ama bana yatan para 199 tl 52.50 tl dekont param yatırılmadı yatırılmasını arz ederim.

 11. Hasan Önel isimli avukat arkadaş; işler kesat galiba. farklı isimlerle kendini övdüğüne göre… 🙂

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Basit Teknik © 2015 - Basitteknik.com, Yemliha Toker Projesidir. Frontier Theme