Dias Doğalgazlı Hermetik Şofben Çalışmıyor


ipucu

Dikkat! Bu Doğalgazlı Şofbenin arızası ile ilgili verilen teknik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tamirini mutlaka yetkili servis/personele yaptırınız. Arıza durumunda servis bekleme esnasında doğalgaz vanasını kapalı konuma getirin ve cihazın elektriğini kesin.

Dias Doğalgazlı Hermetik Şofben (kombi değildir) ile ilgili bu teknik resimde görülen “Dias 12 Litre Doğalgazlı DWH1214L” modeli ile ilgilidir. Diğer modellerde bezerlik/farklılık olabilir.


Dias Doğalgazlı Hermetik Şofben arızaları ilgili teknik servis çağırmak için444 0 180 numarasını aramanız gerekiyor. Kaydı genel merkez açıyor ve size yakın olan servisi yönlendiriyor. Servis genel bakımı 40-50 TL civarı (2014 yılı için) bir ücrete yapılıyor. Parça değişmesi gerekiyorsa ekstra ücretler eklenebilir.

Dias Doğalgazlı Hermetik Şofben normal olarak çalışıyor ama sıcak suyu açınca devreye girmiyorsa nedenlerden biri Su Akış Sensörünün kireçlenme veya pislik nedeni ile tıkanması veya arızalanması olabilir.

Şofbenin iç yapısı yukarıdaki resimde. Bu resmi şofbenin kullanım klavuzunda da görebilirsiniz.
Arıza kaynağı olabilecek parçanın resmi.
Servis tarafından yapılan işlemde bu parça vidalarından sökülerek içinde pislik olduğu tespit edildi ve temizlendikten sonra düzeldi.

Dias Doğalgazlı Hermetik Şofbenin Sökülmesi

Dias Doğalgazlı Hermetik Şofbenin nasıl söküleceği ile ilgili olarak aşağıda resimde kırmızı okla gösterilen yerlerde bulunan toplam 4 adet vidayı söktüğünüzde şofbenin ön kapağı panelden ayrılabiliyor. Tam ayırmadan önce ön panelde bulunan düğme ve ekrana bağlantı sağlayan soketli kabloyu ayırmanız gerekiyor.

The Author

1 Comment

Add a Comment
  1. Siz nasıl bir servissinizki telefonlara cevap verme nezaketine bile bulunmuyorsunuz arıyorum telefonunuz borcundan dolayı kapatılmıştır diye ses kaydi koymussunuz ki alakası yok bahaneler yaratıyorsunuz bu olayı tüketici haklarına şikayet edecem

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Basit Teknik © 2015 - Basitteknik.com, Yemliha Toker Projesidir. Frontier Theme