Şuan indirilemiyor. Lütfen Daha Sonra Tekrar Deneyin.

   Screenshot_2013-01-13-23-54-57Samsung Android akıllı telefon ilk açılışta, pin kodubu girmeden önce veya arada bir “Şuan İndirilemiyor. Lütfen Daha Sonra Tekrar Deneyin” şeklinde ekranın alt kısmında uyarı vermesi sorununu epeydir yaşıyordum.  Biraz araştırınca S3, S4, Note 3 hemen her modelde benzer sıkıntı yaşayanlar çözenler-çözemeyenler olduğunu gördüm. Biraz uğraştıktan sonra çözümü kesin olarak, format vs. atmadan bulmayı başardım.

Şuan İndirilemiyor. Lütfen Daha Sonra Tekrar Deneyin. Uyarısının Sebepleri.

Hatanın kaynağı telefonun kendi mesajlaşma eklentisi ile ilgili. Muhtemelen zamanın birinde gelen veya gönderilen 1 mms’in alınması veya gönderilmesi ile ilgili ilk açılışta şebekeye bağlandığı için indiremediği için hata veriyor. (Fakat normal bir hata olsa pin’i girip mobil veriyi açtıktan sonra indirme-yükleme yapması ve bir daha haya vermemesi gerekir.)  Bu nedenle kesin olarak şu işleminizden diyemesem de mesajlaşma programından kaynaklıdır.

Bazı arkadaşlar forumlarda TripAdvisor widget’inden kaynaklandığını söylemiş, ayrı yeten alakası var mı bilemem ama bendeki sorunun bunla ilgisi yoktu.

Bazı arkadaşlarda format attıktan sonra  düzeldiğini söylemişler, bence son çare olarak başvurun.

Şuan İndirilemiyor. Lütfen Daha Sonra Tekrar Deneyin. Uyarısına Kesin Çözüm!

Hataya sebep olan bir mms mesajı dedik ama benim gibi her mesajı saklayan için onu bulmak kolay değil, ilk önce bir kaç bildiğim mms mesajını sildim olmadı, mms ayarlarından mms alma ve rapor al vb. ayarları devre dışı bıraktım olmadı. Son çare olarak mesajların hepsini birden sildim ve yeniden başlattığımda artık ilk açılışta aynı uyarıyı vermedi. Eğer mesajlarınız çok önemli ise önde yedek alın ve sonra silin. Tekrar yükler boş bi zamanınızda tek tek arar bulursunuz artık hatalı mesajı.

ipucu

Ben sorunu bu şekilde çözdüm ve mms alma vs. ayarını kapattım çünkü şebekeden reklam amaçlı mms geliyor bazen ve aynı soruna tekrar neden olabilir. Olup olmadığı ile ilgili testi telefonu yeniden başlatarak yapıyoruz.

Bu işlem size çözüm olmazsa ben de işe yaramadı ama Tripadvisor’u kaldırıp devre dışı bırakarak deneyebilirsiniz.

O da olmazsa işinize yaramayan uygulamaları cihazınızdan kaldırarak deneyin.

Son çare olarak format atma yoluna başvurabilirsiniz. Format atmadan önce yedek almayı hatırlayın.

The Author

5 Comments

Add a Comment
  1. Tam isabet. Teşekkür ederim.

  2. Sagolasin guzel aciklama

  3. Mms silme ise yaradi. Tesekkurler. Her gordugumde merak edip sinir oluyordum.

  4. Sağolasın zannedersem işe yaradı

  5. Tüm mesajları sildim düzeldi ..Note4 CQ

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Basit Teknik © 2015 - Basitteknik.com, Yemliha Toker Projesidir. Frontier Theme