2014-12-28 13.16.11Bildirim Penelindeki Ekran Parlaklık Ayar Çubuğunu Geri Getirme Yöntemi

Samsung Galaxy serisinden s4, s5, note 3, note 4 cihazlarında tahminen bataryadan dolayı cihazın kapanması ya da farklı bir sebepten de olabilir, bildirim panelinde (ana sayfada ekranı yukarıdan aşağı kaydırınca açılan menü) bulunan ekran parlaklığı ayarlama çubuğu kayboluyor. Normalde bunun ayarı var fakat ayarlamaları yapsak da parlaklık ayarlama çubuğu geri gelmiyor. Ayarlarda bildirim paneli açık olmasına rağmen sorun yaşayanlar yazının sonundaki yöntem ile geri getirebilirler.

Ayarlarından emin olmayanlar baştan itibaren uygulasınlar.

Öncelikle Bildirim Panelindeki Ekran Parlaklık Ayarı Çubuğunu geri getirmek için;

1. Cihaz Şarj Durumuna Bakın

Cihazının bataryası az ise ve otomatik olarak tasarruf moduna geçti ise (yani ekran parlaklığı falan kendi kararır) bildirim çubuğundaki ekran parlaklık ayarlama çubuğu zaten otomatik olarak kaybolur ve normal şartlarda şarj işlemi sonrası geri gelir. Yani şarj seviyeniz çok azsa önce cihazı şarj edin sorun devam ederse okumaya devam edin.

 

2. Bildirim Paneli Ayarlarına Bakın

Ayarlar’a Girin. “Cihaz” yazan sekmeye geçin ve aşağı  tarafta “Bildirim Paneli” seçeneğine dokunun. “Parlaklık Ayarı” seçeneğini aktif değilse aktif edin.

Aktif ettikten sonra Bildirim Paneline Ekran Parlaklık ayarlama seçeneği geldiyse problem yok. Gelmediyse okumaya devam edin.

3. Kesin Çözüm Uygulama Ekleyip Kaldırma

Yukarıda yapılan işlemler çözüm olmadıysa son olarak kesin çözüm yöntemi ni deneyin.

Google Play Store de bulunan “Night Mode” adlı küçük uygulamayı indirin. İndikten sonra uygulamayı açın. Start a dokunup başlatın ve sonra stop deyin durdurun. Bildirim panelini kontrol edin, şarj az değil ve 2. maddedeki ayar da açık ise parlaklık ayar Çubuğunuza kavuşmuş olmanız lâzım. Uygulamayı kaldırabilirsiniz.

Uygulamaya Gitmek için Tıklayın

 Yöntemi kullanan arkadaşlar hangi marka ve model cihazda denediklerini ve işe yarayıp yaramadığını yorum olarak ekleyebilir.