Discovery 4 Rakamlı Numaralara SMS Gönderme

gm-discovery-4-haneli-sms-gönderme-kesin çözüm

gm-discovery-4-haneli-sms-gönderme-kesin çözüm

Discovery 4 Haneli Servis Numaralarına SMS Mesaj Göndermeme Sorununa Kesin Çözüm

General Mobile Discovery kullananların 4 haneli servis numaralarına (7070 gibi) mesaj gönderememe problemi her türlü yolu denemelerine rağmen çözüme kavuşmamaktadır.

Sorunun Nedeni Ne?

Sorunun nedeni resimdeki gibi ilk mesajı atarken cihazın sizi “faturanızda ücretlendirmeye neden olabilir” mesajı ile uyarması ve altında da “seçimi hatırla” seçeneği bulunması ve sizinde “Hiç Bir Zaman İzin Verme” seçeneğini seçmiş olmanızdır.

 

 

ÇEŞİTLİ ÇÖZÜM YÖNTEMLERİ

ipucu

1. Uygulama Yöneticisinden Mesajlaşma Uygulamasına girerek verileri silmek. (Bu işlem mesajlarınızı silebilir öncesinde SMS lerinizi yedekleyebilirsiniz. Telefonda Sms yedekleme -dışa aktar gibi- yoksa google playdan sms backup yazarak arama yapıp uygulamadan yararlanabilirsiniz)

2. Yine Uygulama Yöneticisinden Mesajlaşma Uygulamasına girip İzinler bölünden (bazı versiyonlarda bu seçenek yok) “Daima İzin Ver” seçeneği varsa seçip ayarları değiştirebilirsiniz.

3. Çeşitli kodlar yazıp gizli menüden ayarlar yapılıyor ama yukarıdaki işlemler işe yaramadıysa bu da çözüm olmuyor.

HİÇ BİRİ İŞE YARAMADI İSE

Hepsini denedim ama hala “4 haneli numaralara mesaj atamıyorum” diyorsanız.

Telefonunuzu fabrika ayarlarına sıfırlamadan önce ya da sadece 1-2 mesaj atmak için telefonu sıfırlamak terine google play store dan “Go Sms Pro” adlı mesajlaşma programını veya “Textra SMS” programı da olabilir, indirip mesajınızı 4 rakamlı numaralara bu uygulama üzerinden atabilirsiniz.

 

The Author

1 Comment

Add a Comment
  1. Çok teşekkür ederim go sms Pro yu kurdum ve sonunda internet paketi yapabildim gitmediği için deli oluyordum çok teşekkür ederim. 😀

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Basit Teknik © 2015 - Basitteknik.com, Yemliha Toker Projesidir. Frontier Theme