Google Slaytlar Kullanımı

google-slaytlar-kullanımıGoogle Slaytlar (Google Slides) Nasıl Kullanılır?

Google Slides, PowerPoint’e iyi bir alternatiftir ve Visio kullanmaktan daha kolaydır. Google Slides kullanarak göz kamaştırıcı sunumlar hazırlayabilir ya da sadece basit tablo ve grafikler yapabilirsiniz. Hem PowerPoint’ten hem de diğer grafik dizayn programlarından daha az karmaşıktır.

Ayrıca Google, sunumlarınızın daha profesyonel ve gösterişli görünmesi için size renkler tasarlar. İnternette Google Slides hakkında çok fazla eğitici içerik bulunmamaktadır. Bu yüzden henüz denememiş olan veya ücretsiz olduğunu bilmeyen birçok kişi var. Bu yazıda basitçe Google Slides anlatılacaktır.

Aşağıdaki adımda nasıl ok çizileceği, rengi ve şeklinin nasıl değiştirileceğinin açıklaması vardır. Google Apps kullanmak için Google hesabınız olmalı ama bu Gmail kullanmanız gerekecek anlamına gelmez. Gmail.com’a girin ve sadece bu amaç için kullanacağınız bir hesap oluşturun, böylelikle e-maillerinizi düzenli olarak saklayabilirsiniz.

Google Slaytlar Kullanımı 

  1. Gmail hesabınıza giriş yapın ve Google Drive’a tıklayın. Ya da isterseniz bu linki kullanabilirsiniz.https://drive.google.com/drive/#my-drive Daha sonra, Yeni> Google Slaytlar.google-slaytlar-kullanımı-2

 

 

  1. Şimdi tüm slaytlar için bir tema seçin örneğin ben Açık Renkler’ i seçeceğim.google-slaytlar-kullanımı-tema-seçme-3

ipucu

 

3. Karşınıza iki kutu çıkacak, PowerPoint’te yaptığınız gibi başlık, alt başlık eklemek gibi işlemlerin aynısını burada da yapabilirsiniz.google-slaytlar-kullanımı-başlık-ekleme-4

4. Şimdi Google slayt a bir ok ekleyelim. “Ekle> Çizgi> Okgoogle-slaytlar-kullanımı-ok-ekleme-5

 

  1. Çizdiğimiz okun kalınlığını ve rengini değiştirmemiz mümkün. Aşağıda kalınlığın nasıl değiştirildiği gösterilmiştir.google-slaytlar-kullanımı-6
  1. Şimdi de rengini değiştirelim.google-slaytlar-kullanımı-renk-seçme-7

Google Slides’a başlangıç için bu bilgiler yeterli. Daha fazlasını kendiniz keşfedebilir ya da buradan size yardımcı olacak farklı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Google Slaytlar hizmetini kullanmak için Google hesabına sahip olmasınız. Google hesabını ücretsiz olarak oluşturabilirsiniz.

Google Slaytlar Google ürünleri arasında Google Drive uygulaması içinde bulunmaktadır. Buradan online olarak her yerden, slayt sunum da dahil diğer ofis dosyalarınızı da oluşturabilir, değiştirebilir ve paylaşım yapabilirsiniz.

 

The Author

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Basit Teknik © 2015 - Basitteknik.com, Yemliha Toker Projesidir. Frontier Theme