iPhone’umu Bul Kullanımı

iPhone’da iPhone’umu Bul Kullanma ve Kaybolan iPhone Telefonu Bulma

Merhabalar bugün ilk olarak iPhone’umu Bul seçeneğinden bahsedeceğim, ne faydası var bunu konuşalım. iPhone biliyorsunuz ciddi bir fiyata edindiğimiz bir cihaz ve kıymetli. Kaybolmasını ya da unutulmasını bir yerde istemeyiz tabi hiçbir cihazı istemeyiz ama android cihazlarda böyle bir özellik var mı onu bilmiyorum fakat Apple bize bu imkanı sunuyor. iCloud erişimimiz ve iPhone’un “iPhone’umu Bul” özelliği sayesinde kaybolan, çalınan cihazlarımızı bulabiliyoruz. Bunu nasıl yapıyoruz?

ipucu

  1. Öncelikle bir iCloud hesabımız olması gerekiyor. Sonra telefonumuzun ayarlar bölümüne giriyoruz.iphone-titresim-desenleri
  2.  Sonra aşağıya doğru inip iCloud’u inip üzerine dokunuyoruz.iPhone-icloud
  3.  iCloud menüsünün altında iPhone’umu Bul sekmesini göreceksiniz, buraya dokunuyorsunuz.iPhone-icloud-iphonumu-bul
  4. Bir sonraki adımımız buradaki özelliği aktif etmeniz, benim tavsiyem altındaki son konumu gönder seçeneğini de aktif etmeniz. Şarjınız azaldığı durumlarda son konumunuzu Apple’a göndererek sizin için önlemde almış oluyor.iPhone-icloud-iphonumu-bul-son-konum
  5. Bunları yaptıktan sonra eğer iPhone’unuzun başına bir şey gelirse bilgisayarınızdan, macbook’unuzdan, ipad’inizden iCloud’unuza erişim sağlayarak iPhone’unuzun konumuna erişebilirsiniz.
  6. Gerekli gördüğünüz halde iPhone’a sinyal gönderebilir, ses çıkartabilir, kilitleyebilir ve tüm verilerinizi uzaktan erişimle silebilirsiniz.

 

The Author

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Basit Teknik © 2015 - Basitteknik.com, Yemliha Toker Projesidir. Frontier Theme