iPhone Püf Noktaları

iPhone Bilmediğiniz Püf Noktalardan Birkaçı

Merhabalar, bugün ilk olarak iPhone da pusula özelliğini nasıl kullanıyoruz ve bize ekstra olarak sağladığı faydadan bahsedeceğim. iPhone Püf Noktaları ‘ndan bazıları.

iPhone Pusula ve Terazi Özelliği

Öncelikle menüye geliyoruz ve ekstra klasörünü buluyoruz, daha sonra oradan pusulaya geliyoruz.
Sonra karşımıza içinde topu yuvarlamamızı isteyen bir ekran çıkıyor oradaki tüm çentikler kaplanana kadar dairenin içinde topu çeviriyoruz daha sonra bize hangi yönde olduğumuzu rahatlıkla gösteriyor.

iPhone ile Yüzey Düzlüklerini Ölçme

Ve işin başka bir püf noktası bilirsiniz bir duvarın ya da bir nesnenin düz bir zeminde mi durup durmadığını öğrenmek için su terazisi kullanırız. İşte iPhone bize bunu da sunmuş, pusula ekranında iken hemen bir tık ile ekranı sağa kaydırıyorsunuz ve karşımıza başka bir ekran geliyor, bu ekran açılınca düz mü değil mi öğrenmek istediğimiz yere telefonumuzu koyuyoruz ve bize eğriliği gösteriyor.  Eğer ekranda “0” yazıyorsa zemin düzdür ama başka rakamlar varsa yamuk bir zemindesiniz demektir. Çoğu iPhone kullanıcısı bunu bilmez, bunu da sizlerle paylaşmak istedim, bir köşede dursun.

iPhone Hesap Makinesinin Püf Noktaları

ipucu

Şimdi birde hesap makinesinde işinize yarayacak kısa bir yoldan da söz etmek istiyorum bir cümleyle.  Hesap makinesinde birkaç haneli bir sayı yazdığınız zaten elinizi soldan sağa doğru her kaydırışınızda bir rakam silinir, buda yine aklınızda bulunsun.

Assistevi Touch için Pratik Yol

Başka bir tüyo, Assistive Touch kullananlar için geliyor. Daha önce bu sitede Assistive Touch kullanımından bahsedildiği için şuan bahsetmiyorum fakat kısa bir yol söyleyeceğim. Assistive Touch içinde hareketler adı altında bazı şeyler kaydedebiliyoruz biliyorsunuz. Iphone ekranınızda gazete ya da bir yazı okurken aşağıya aşağıya hep kaydırmak zor gelebilir bu durumda assistive Touch hareketlerine aşağıya doğru bir çizgi kaydediyorsunuz ve yazı okurken sadece bu hareketi kullanarak sayfayı birkaç adım daha kısa yolla sayfayı aşağı çekmiş oluyorsunuz.

iPhone nunuzu Sallayarak Şarkı Değiştirin

Başka bir tüyoya gelelim, müzik dinlerken iPhone ’unuzu sallarsanız müziğiniz değişiyor.

iPhone Kulaklıktan Şarkı Değiştirme

Aynı zamanda kulaklıkla müzik dinliyorsanız kulaklığın ortasına bir kere basarsanız müzik duruyor iki kere basarsanız bir şarkı ileri üç kere basarsanız bir şarkı geriye gelmiş oluyorsunuz.

iPhone Kulaklık Düğmesi ile Selfie Çekme

Kulaklık telefonunuza takılıyken selfie çekmek daha kolay, kamera düğmesine dokunmanıza gerek kalmıyor kulaklığınızın bir tuşuna basmanız yeterli bunun için, ayrıca telefonda bulunan ses açma kapama tuşlarından birisine bastığınız zamanda yine fotoğraf çekebiliyorsunuz, bunu bilenler çok ama bilmeyen varsa diye yine buraya not düşeyim.

The Author

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Basit Teknik © 2015 - Basitteknik.com, Yemliha Toker Projesidir. Frontier Theme