WhatsApp Web nedir? WhatsApp Web nasıl kullanılır? WhatsApp Web ücretli mi?

WhatsApp tarafından saatlerinde yayınlanan yeni bir güncelleme ile beraber WhatsApp’e eklenmesi beklenen web sürümü özelliği yayınlandı. Android işletim sistemine sahip cihazlara özel olarak yayınlanan uygulama kullanıcıların Windows işletim sistemine sahip bilgisayarlar üzerinde daha rahat ve daha kolay WhatsApp kullanmasını sağladı. Ancak şirket yaptığı açıklamada kullanıcıların Apple cihazlarından bu özelliği kullanamayacakları, bunun nedeninin ise Apple iOS işletim sisteminde olan kısıtlamalar olduğu açıklandı.

WhatsApp yaptığı açıklamada Apple şirketine gerekli bilgilerin gönderildiği ve Apple tarafından yayınlanacak olan sistem kodları sayesinde WhatsApp web sürümünün Chrome üzerinden Apple İOS işletim sistemine sahip cihazlarda kullanılabileceğini açıkladı.

ipucu

Peki ama Facebook tarafından satın alınan WhatsApp neden bu özelliği yayınladı?

WhatsApp bu özellik üzerinde aylardır çalışıyor ve aylardır bu özelliği bekleyen kullanıcıların bilgisayar üzerinden daha rahat ve daha kolay olarak WhatsApp mesajlarına ulaşmasını sağlıyor, WhatsApp’in yeni özelliğine kısaca göz atacak olursak uygulamanın sadece Google Chrome ve Google tarafından geliştirilen Google Android işletim sistemi üzerinde kullanılması uygulamanın güvenlik sorunları yaşayabileceğini ortaya koyuyor.

WhatsApp Web ücretli mi?

WhatsApp Web Google Android telefonlarınızda kullanıldığı gibi ücretsiz olarak kullanıcılara sunuluyor ancak uygulamanın yıllık ücreti olan 1.79TL ücreti her yıl WhatsApp kullanmak için ödemek zorunda kalıyorsunuz, ancak bunun dışında WhatsApp kullanmak için herhangi bir ücret ödemek zorunda değilsiniz.

WhatsApp Web nasıl kullanılır?

Geldik WhatsApp Web sürümünün nasıl kullanılacağına, WhatsApp Web kullanmak için bir Android işletim sistemine sahip WhatsApp destekleyen bir akıllı telefona ihtiyacımız var, Android telefonumuz varsa zaten gerisi sorun olmayacaktır ancak tabletimden WhatsApp Web kullanmak istiyorum derseniz sorun olacaktır.
Öncelikle WhatsApp Web kullanmak için Android işletim sistemine sahip telefonumuzdan WhatsApp uygulamasını güncelledikten sonra … noktaya basıyoruz ve WhatsApp Web’e basıyoruz, sistemsel olarak sistemsel tarama ekranı karşımıza geliyor ve bilgisayarımızdan web.whatsapp.com adresine giriş yapıyoruz, bundan sonra taramayı başarıyla yaptıktan sonra tarama ekranından çıkarak bilgisayarımızdan kullanabiliyoruz.

The Author

Teknoloji Haberleri

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Basit Teknik © 2015 - Basitteknik.com, Yemliha Toker Projesidir. Frontier Theme