Apple neden pahalı?

Apple’ın tüm malları çok pahalı ve çok pahalı olduğundan dolayı her zaman satın alınmıyor. Akıllı telefonları ile beraber başarılı kullanıcı sayısına sahip olan ancak daha sonralarda yeni akıllı saatleri ile beraber başarılı kullanıcı sayısına sahip olacak olan Apple kullanıcılara neden sürekli pahalı ürünler sunuyor? Apple ürünlerine bu kadar pahalı yapan şey ne? Apple aslında pahalı bir marka ve ürünlerinde daha fazla kazanç ve kar kazanmak için ürünlerini çok pahalı fiyatlardan satışa sunuyor. Apple iPhone modellerinde olduğu gibi en ucuz ürünlerini 2000 ve 3000TL ile satışa sunan Apple kullanıcılara bu kadar pahalı ürünler sunsa da kullanıcıların Apple’a olan bağımlılığı şirketin daha fazla kazanç yapmasına neden oluyor.

Apple ürünlerinde kullanıcılar daha az ürüne ve daha az donanım ve yazılıma neden bu kadar para veriyor? Apple son güncellemede ürünü bilerek yavaşlatıyor ve bu yavaşlama sonucunda Apple iPhone 6 almak zorunda kalıyor, örneğin Apple iPhone 5S modellerine güncelleme desteğini kesmese de güncelleme yayınlamayı daha az özellik ile kullanıcılara sunan Apple maalesef kullanıcılarına böyle hile ve hileler yaparak daha üst model ürünleri almaları için kullanıcıları zorluyor. Apple ürünlerinde kullanıcılara sunulan özellikler her ne kadar az olsa da Apple yazılım ile beraber bu eksikliği kullanıcılara hissettirmeden kullanıcılara en iyi şekilde yazılım sunuyor.

ipucu

Akıllı telefonlardan daha fazla kasıt Apple bilgisayarları da olabilir, örneğin Apple ürünlerinde kullanıcılar MacBook modelleri satın aldıklarında bir üst model MacBook satışa sunuluyor ve satışa sunulduktan sonra kullanıcılar yeni bilgisayarları satın almak istiyor. Apple ürünlerini Apple iPhone 6 aldığınızda Apple iPhone 6S modeli tanıtıldığında diğer modeli satın almak istiyorsunuz. Bundan dolayı Apple’da kullanıcıların satın alacağını bildiği için ben ne kadar pahalı satışa sunarsam sunayım o kadar fazla para kazanırım diyerekten akıllı telefonlarını daha fazla ve daha fazla olmasından pahalı olarak satışa sunuyor.

Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda herhangi bir üst model satın alma sorunları yaşanmıyor, neden Apple’da yaşanıyor da Android işletim sisteminde yaşanmıyor? Diye soracak olan kullanıcıya ise Android akıllı telefonlarda yazılımsal olarak her istediğinizi yapabiliyorsunuz, örneğin bir sistem uygulamasını silebiliyorsunuz ve sistem yeni güncellemede bu tür sorunlar yaşamıyor, Apple ise herhangi bir sistem uygulamasına müdahale etmenize izin vermiyor bundan dolayı şirket ne derse sizler onu kullanmak zorundan kalıyorsunuz. Kullanıcılar akıllı telefonlarında herhangi bir sisteme müdahale edemediğinden dolayı sistemi istediği zaman yavaş istediği zaman hızlı olarak çalıştırabiliyor.

Apple ürünleri fiyatları ile beraber dikkatleri üzerine çekerken kullanıcılara sunulacak olan yeni güncellemeler ile beraber akıllı telefonların kullanıcılara daha yeni ve daha fazla yeni özellikler sunmasını sağlarken fiyatları da daha fazla yükseltiyor. Apple iPhone modellerinde fiyat neden bu kadar diye soran kullanıcılar ise bu haberimizden sonra sorunlarına ve sorularına yanıt bulmuş olacaklar. Eğer Apple iPhone yavaşladıysa akıllı telefonunuzu değiştirmenin zamanı gelmiş demektir.

The Author

Teknoloji Haberleri

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Basit Teknik © 2015 - Basitteknik.com, Yemliha Toker Projesidir. Frontier Theme