Bilgisayarımı servise göndereceğim sorunları nasıl göndereceğim?

Bilgisayarınızı servise göndermeden önce düşündükleriniz arasında bilgisayarımı servise göndereceğim servis sorunları nasıl bilecek? Sorusu olacaktır. Bu soruya aslında cevap aramak bile bu kadar kolay olurken kullanıcılar servislerin bilgisayarın sorununu nasıl bilecek ve sorunların nasıl öğrenileceği konusunda kararsız kalmaktadır. Bilgiasayarları servise göndermeden önce neler olacağı konusunda kararsız kalan kullanıcılara aşağıda hazırladığımız yeni bir liste ile beraber sizlere servise gönderme konusunda yardımcı olacağız.

Bilgisayarı servise gönderirken neler yazılmalı?

1- Sadece bilgisayarınızın sorunlarını yazın.

2- Sadece bilgisayarınızda olan sorunları yazın ancak ek sorunlar yazmayın yani bilgisayarınızda olmayan herhangi bir sorunu yazmayın. Servis bilgisayarınızı test edecek ve sizlere en ince ayrıntısı ile inceleyecektir.

3- Bilgisayarınızın eksik olan özellikleri servis kapsaması altında değildir ve herhangi bir su kaçması sorunları gibi sorunlar kullanıcı hatasına girmektedir.

Bilgisayarımı servise göndereceğim sorunları nereye yazacağım?

Bilgisayarınızı servise göndermeden önce ilk olarak yeni bir kağıda düzgünce sorunlarını yazın.

Akıllı telefonunuz ile şirkete mail atmak yerine herhangi bir beyaz kağıda sorunları yazın ancak düzgün yazdığınıza ve sorunların doğru olarak yazdığınıza emin olduktan sonra servise göndermeden önce göndereceğiniz kutunun içerisinde sorunlar kağıdını koyun.

Bilgisayarımı garantiye göndereceğim ama faturayı da göndermelimiyim?

Bilgisayarınızın faturasına gerek yoktur. Servis şirketi bilgisayarınızın alt kısmında bulunan alandan SN numarası ile garantili olup olmadığını anlayacaktır. Bundan dolayı herhangi bir ek kağıda gerek olmadığı gibi bilgisayarınızın güvenliğini sağlamak için elinizde bulundurmanız önemli.

Servis bilgisayarımı garantiye gönderdiğimde kargoyu karşılayacak mı?

Servis şirketini arayıp karşılayıp karşılamadığını sorun.

Bilgisayarımı ya geri göndermezlerse?

Bilgisayarınızı gerçekten servise gönderirseniz bilgisayarınız gerçekten size geri gönderilir. Bilgisayarınızı servisten 90 gün içerisinde almak zorundasınız bu süreden sonra servis bir bahane ile size bilgisayarınızı geri göndermeyebilir.

ipucu

Bilgisayarım kaç gün serviste kalacak?

Servisler bir ay içerisinde bilgisayarınızı tamir edecek ve sapasağlam olarak size geri gönderecektir.

Garanti koşulları nelerdir?

1- Sıvı teması olması.

2- Kullanıcının bilgisayarı düşürmesi, darbeyle beraber kullanması, bilgisayara kesici alet yakınlaştırması, bilgisayarın klavyesine herhangi bir damla su damlatması.

3- Kullanıcı tarafından ekranın kırılması kasanın kırılması.

4- Bilgisayarın içinin açılması.

5- Bilgisayarın içine ek parça eklenmesi.

6- Parçaların kullanıcı tarafından değiştirilmesi.

7- Ses kartlarının bozulması.

8- Bilgisayarın şarjının bozulması.

9- Bilgisayarınızın kulaklığının bozulması.

Durumları garanti kapsamı içerisinde giremeyecektir. Bu sorunların dışında yaşadığınız sorunları garanti kapsamı içerisine girecek ve bilgisayarınız tamir edilecektir.

Akıllı teknoloji olmasa bile serviste çalışanlar bilgisayarınızı detaylı olarak kontrol edecek herhangi bir sorun olması durumunda serviste çalışanlar tarafından bilgisayarınız garanti dışı bırakılacaktır. Bundan dolayı eğer ki sorun yaşarsanız bilgisayarınızı garanti dışı olarak size teslim edilecektir.

The Author

Teknoloji Haberleri

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Basit Teknik © 2015 - Basitteknik.com, Yemliha Toker Projesidir. Frontier Theme