Dünyanın ikizi gezegenden sinyal geldi

Gliese 581d adlı gezegenden sesli bir sinyal geldi. Dünyamız milyarlarca yıl önce tanınmış ve her geçen milyar yıl daha fazla gelişmiş ve sıfır bir nokta gibi sadece insanların olduğu bir dünya şimdi ne hale geldi? Dünyamız dışında daha yeni gezegenler var ve daha fazla gezegenlerde yaşamak için insanlar her yıl daha fazla araştırma yapıyor ve bu gezegenlerde acaba yaşam nasıl olabilir su var mı? Sorularına yanıt arıyorlar. Ancak hiçbir kullanıcı veya dünya insanı diğer gezegenlerdeki insanları merak ediyor ancak bu merak hiçbir zaman kaybolmuyor. Ancak Gliese 581d adlı gezegenden gelen bir sinyal dünyalılar ayaklandırdı. Gliese 581d sinyal verdi ve verdiği sinyal sesli bir sinyaldi. Gezegenler arasında yolculuk yapan bilim insanları bu sesin sadece bir canlı tarafından üretilebileceği açıklandı. Ancak Gliese 581d yaşam yok, yani en azından bilinen herhangi bir yaşam yok. Gliese 581d sesli sinyal ile beraber daha fazla canlı yaşamının olduğu açıklandı. Ancak herhangi bir kanıt yok ve kanıt olmadığından dolayı ilerleyen günlerde daha fazla yeni açıklamalar yapılacak. Gliese 581d gezegeninde 6 adet okyanus var ve bu okyanuslar orada nasıl oldu? Yaşam olabilir mi? Sorularını merak ediyor.

ipucu

Gliese 581d gezegeninde herhangi bir keşif yapılması durumunda gezegende nelerin olup olmadığı resmi olarak kanıtlanacak olsa da bizler sizin için bazı soruları bu makalemizde sorularınızı yanıtlayacağız.

Gliese 581d yaşam olsa maalesef insanların diğer gezegenlere gitmesi yıllar sürecek, ve diğer Gliese 581d gezegende yeni binalar yapılması gerekecek, Gliese 581d okyanuslarında su olsa bile kullanıcılara verilecek temiz su olmadığından dolayı dünyadan sürekli olarak su gönderilmesi gerekecek, Gliese 581d gezegenine dünyadan hortum gibi herhangi bir temiz su borusu uzatılmaya kalkılsa maalesef çok büyük bir hortum gerekecek bu hortumda ise su aşırı derece basınçtan dolayı diğer gezegene gönderilemeyecek. Sizler neden? Sorusunu sormakta ısrar edeceksiniz ancak maalesef bunları yapmak şuan ki yeni nesil teknoloji ile imkansız. Örneğin hortum Gliese 581d gezegenine ulaştırılsa da su basıncı artacak ve dünyadan su gönderilemeyecek, aşırı soğuk olduğundan dolayı hortumda su donacak ve su gidemeyecek. Bunların dışında hiç mi hiç zorluk yok değil. Neyle yemek yapılacak? Ocak veya herhangi bir ateş yok, tahta ve yakacak yok. Bundan dolayı diğer gezegenlerde yaşam olması aslında insanları hiç mi hiç ilgilendirmiyor. Neden? Diğer gezegenlerde insanlar yaşar ancak gezegenlerde yaşamak için evlerin yapılması gerekecek, nasıl dünyada kış ve yaz varsa diğer gezegenlerde de ya hep kış ya hep yaz yada hem kış hem yaz olacak. Soğuk havada korunmak için giyecek aranacak ancak herhangi bir mağaza olmadığından dolayı orada giyecek herhangi bir eşyanız olmayacak. İşte bunlardan dolayı gezegenlerden gelenler sinyaller ve sesler aslında insanların işine gelecek bir şey değil. Uzayda arsa alsanız orada ne yapabileceksiniz? Hiçbir şey, neden? Çünkü siz kendiniz uzaya gidemeyeceksiniz, uzaya yolculuk yapamayacağınızdan dolayı uzayda herhangi bir arsa almanız işinize yaramayacaksa diğer gezegenlerde yaşam olması da işinize yaramayacak. Nedendir bilinmez insanların diğer gezegenlerde yaşama merakı yıllardır devam ediyor ve yıllardır diğer gezegenlerde yaşam olmadığını anlaması artık yeter dedirtecek. Bakalım diğer gezegenlerde herhangi bir yaşam var mı?

The Author

Teknoloji Haberleri

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Basit Teknik © 2015 - Basitteknik.com, Yemliha Toker Projesidir. Frontier Theme