Neden garantili mallara para ödüyoruz?

Ülkemizde garantili aldığımız garanti markası altında satılan ve kulllanıcıya 2 yıl garanti kapsamında denerek satılan mallara yani bilgisayar ve telefon gibi mallara neden garantiye gönderdiğimizde bizleri suçluyorlar? İşte gelin hep beraber bu ülkenin topraklarında yaşayan ve bu ülkenin topraklarında kazıklanan bizlerin sorunlarını hep beraber sizlerle beraber paylaşalım.

İlk olarak bizler herhangi bir kötü niyet olmadan aldığımız ürünler diyelim belki mallar deyince kendi üzerlerine alınırlar falan ürünlerin garantiye gönderdiğimizde ya sıvı teması ve diğer bahaneler ile aslında sıvı teması olmayan bilgisayarımıza sıvı teması diyorlar. Peki ama neden? İşte burada Amerika’da olmayan olaylar sadece Türkiye gibi insanların ezildiği ülkede görebileceğiniz olaylara tanıklık edeceğiz. Bilgisayarlarınızı garantiye gönderdiniz aslında su kaçmadığından eminsiniz demi? O zaman burada servisin bir oyunu olduğundan emin olabilirsiniz. Geçtiğimiz günlerde elimize ulaşan görsellerde resmi olarak kanıtlanmış olan görsellerde bir bilgisayar şirketinin bilgisayarlarına su damlattığı ve su damlattıktan sonra bilgisayarınıza su kaçmış demesinden şikayetçi olan insanların görselleri vardı. Bizlerde bunların ardından sizlere bu oyunu açıklamak istedik. Bunlara karşı önlem alın nasıl önlem alabilirsiniz?

Önlem almak için öncelikle bilgisayarınızı garantiye göndermeden önce bilgisayarınızın detaylı olarak kuru bir mendil ile silin ancak bir parça bile iz kalmasına izin vermeyin. Yoksa mazallah şirket aaa bak burada iz kalmış diyerek dalga geçer gibi bir sorun ile sizleri suçlayabilir. Bunu yaşamamak için düzgünce bilgisayarınızı silin. Bilgisayar dediğimize bakmayın diğer ürünleriniz içinde bu yazdıklarımızı uygulayın.

ipucu

2- Bilgisayarınızı sildikten sonra ayrı bir makine ile fotoğraflarını en çokta klavyenin olduğu ve alt kısmının detaylı inciğine kadar gözükecek fotoğrafını çekin. Bunlar çekilmez ise sizler sorunlar ile karşılaşabilirsiniz.

3- Bilgisayarınızın fotoğraflarını çektikten sonra bu fotoğrafların düzgün bir yerde sakladığınızdan emin olun. Ancak fotoğrafları bilgisayarınız gelmeden internet üzerinde yayınlamayın.

4- Bilgisayarınızı garantiye göndermeden önce eğer elinizden geliyorsa garanti şirketinin anlayamayacağı şekilde açmayı biliyorsanız içini açın ve içinin fotoğraflarını çekin ancak ve ancak normal bir kullanıcı iseniz bunu yapmayın.

Bu adımlardan sonra bilgisayarınızı garantiye göndermeniz yeterli olacaktır. Ancak unutmayın ülkemizi seven insanların ülkeyi sevmeyen insanlar tarafından ezildiğini unutmayın. Amacımız asla ülkemizi kötülemek olmasa da ülkemizde bu tür insanların çok fazla olduğunu hepiniz biliyorsunuz. Bilgisayarlarınızın sorunlardan kurtulması için garantiye göndermek yerine daha fazla elinizden paranın çıkmasına neden olabilir. Bilgisayarlarınızı garantisiz almak yerine garantisiz almayı tercih etsenizde garantiye para ödeyecek ve ödediğiniz paranın yine kesenizden çıkarak diğer kötü niyetli insanların cebine gireceğinden emin olabilirsiniz. Peki ama neden bu sorunlar ile sadece ülkemizde yaşıyoruz? Aslında bunun suçlusu insanlar, bir gün gelecek elbet herkes ayaklanacak ve herkes bu sorunlara karşı gelerek daha fazla para ödeme sorunundan kurtulacaklar. Bunların dışında eğer böyle bir sorun yaşarsanız Tüketici Haklarının da bir şey yapamayacağını bilmenizde fayda var servis bilgisayarların içine su döktüğünden Tüketici Haklarıda para isteyecek.

The Author

Teknoloji Haberleri

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Basit Teknik © 2015 - Basitteknik.com, Yemliha Toker Projesidir. Frontier Theme