Neden gezegenlere herkes gidemiyor? Dünya hakkında gerçekler ve hayaller

Dünyada insanlar yaşıyor ancak neden NASA’dan başkası diğer gezegenlere gidemiyor? İnsanların da diğer gezegenlere gitme hakkı var ancak dünya dışında Merkür gibi bir gezegene gitmek maalesef şuan normal insanlar için imkansız. Dünya dışında bir gezegene gittiğinizde o gezegende neler olup bittiğini bilemeyecek, yiyecek yemek bulamayacak, su bulamayacaksınız. Su ve yemek olmadan bir kaç gün gezegenlerde kalabilirsiniz ancak dünya dışında bir gezegene gitmek için uzay’a ateşlenmek gibi bir imkanınız olması gerekli. Ayrıca dünya dışından gelebilecek herhangi bir tehlikede maalesef korumasız olacağınızdan dolayı dünyanın önde gelen ulusal füze ve uzay merkezleri sizin uzaya gitmenize hiçbir zaman izin vermeyecektir. Peki ama tek bir hayalim var uzaya gitmek? Maalesef bu hayalinizi ancak 2050 2100 gibi yıllarda gerçekleştirebilirsiniz. Peki ama neden? Üst tarafta sizlere nedenlerini açıkladık ama şimdi biraz daha fazla detaya inelim ve uzay hakkında bilmediklerinizden gezegen hakkında bilmediklerinize kadar ilerleyelim. Belki uzay ve gezegenler hakkında duyduklarınızdan sonra hayalinizden vazgeçer dünyada kalmak istersiniz.

Uzay nasıl bir yer?

Uzay dünya gibi bir yer değil. Uzayda herhangi bir ev veya araba veya su veya yemek yok. Uzayda şuan için herhangi bir kişi bile yok, neden diyecek olursanız Allah insanları sadece dünyada yaşamalarına izin vermiş ve diğer gezegenlere gitmemesi için ise oralarda herhangi bir su kaynağına yer vermemiş. Bildiğiniz gibi dünya nasıl ayakta duruyor? Onu bile bilmiyoruz ve dünyanın bir gün yerçekimi bitmesi durumunda dünyanın altında neler olduğunu bile bilmiyoruz. Peki ama dünyanın bir çıkış kapısı yok mu? Elbette vardır, her ne kadar bilim bu konuda herhangi bir açıklama yapmasa da dünya nasıl ayakta duruyorsa nasıl tonlarca ağırlık dünyada duruyorsa bunun da bir alt kısmı vardır ve bu alt kısım taşlardan da oluşabilir insanlardan da. İnsanlar bazen hayal gücü ile beraber kafalarının karıştığını hisseder. Peki ama ya gerçekten dünyanın bir yerinde bir çıkış kapısı varsa? Maalesef bir çıkış kapısının olup olmadığını bile bilmiyoruz. Elimizde imkanlar olmadığından dolayı dünyanın neresinde nasıl bir kapı olduğunu bile bilmezken devletler ve hükümetler ile yönetilen dünyada bir çok şeyin yasak olduğu dünyada dünyanın çıkış kapısını bulmakta imkansız. Yıllar önce yapılan kehanetlerin ya gerçek olup dünyada var olup dünyayı sonunu getirme gibi bir imkanı olsa? Bunu atlamamız gerekli çünkü verecek herhangi bir cevap ne bilim ne dünya tarafından var.

Dünyamız sonunda nasıl yok olacak? Başka gezegenlere gitsek yine kurtulamazmıyız?

Dünyadan çıkmak imkansız. Başka gezegenlere gitseniz bile Allah elbet dünyanın sonunu getirecek ve bu her kez tarafından bilinse de bazıları yalanlıyor, Allah ise dünyanın sonunu nasıl getireceğini ve ne zaman geleceğini Kur-An’da açıklamamış ancak kutsal kitamızda yazanlar dünyanın bir gün son bulacağını açıklıyor. Hristiyanlarda ise dünya bir gün yok olacak ve arkamızda herhangi bir şey kalmayacak demesine bile inanıyor. Bu doğru bir inanış olabilir veya olmayabilir, dünya yok olursa tek başıma kalırım? Düşüncesine sahip insanlarda var, mesela dünyada tek başına olup çıplak gezmek isteyen, araba sürmek, villalarda yaşamak, uçak ve yürümek gibi bir sürü planı olanlar var. Maalesef yakın gelecekte böyle bir imkan yok, dünyada tek kalmanız için maalesef sadece film çekimlerinde olmanız gerekir. Allah 7 milyar insanı tek tek yönetirken sizlerin dünyada tek kalma hayalleriniz de dünya son bulduğunda gerçek olmayacaktır.

Nerden nereye geldik demi? Evet, şimdi sıra dünya dışı yaşamda.

ipucu

Dünya dışında da yaşam elbet vardır, hatta Amerika’da uzaylıların tutulduğu resmi olarak olmasa da açık ve net olarak kanıtlanmıştır. Uzaylıları biz göremiyoruz ancak dünyanın herhangi bir uzaylı tarafından saldırıya uğraması durumunda da tek kalma şansınız olabilir, uzaylıların Amerika’nın belirli bölgelerinde tutulduğu ve 51. Bölge’de uzaylıların olduğu biliniyor. Amerika’da 51. Bölge’de uzaylılar var ve ufolar var açıklamaları tam olarak kanıtlanamıyor ancak kanıtlar ise bu bölgeye asla ve asla giremeyeceğinizi devletlerin hakim olduğu bir bölge olduğundan askerlerin içeriye girenleri öldürme yetkisine sahip olduğu biliniyor, Amerika bunu yalanlamıyor savaş uçakları olduğundan ve gizli belgelerin tutulduğundan dolayı insanları öldürme yetkilerinin olduğunu söylüyor. İşte insan hayatı bu kadar mı? Hayır, insanlar doğruyu öğrenmesin diye devletler bazı şeyleri saklar ve sakladıkları şeylerin açıklanmasından memnun olmazlar. Aslında dünyada neden tek bir başbakan tarafından yönetiliyoruz? Sorusunu da burada sormamız gerekiyor. Herkes özgür olsun, her şey ortaya çıksın dünya daha ucuz bir yer olsun herkes ister ancak insanlar kurulu bir düzene alışmış olarak gidiyor. Her neyse biz teknoloji sitesi olarak konumuz devletler değil, son günlerin popüler konularından bir tanesi de dünyanın 3 gün karanlıkta kalacağı ve yemek stoklarının yapılması gerektiği açıklanmıştı. Açıklama dünyanın hiçbir yerinde gerçek olmadı. İnsanlar ise dünyanın sonunun Aralık ayında tamamen son olacağını inanmıştı. Gerçek olmadı. Kısaca NASA tarafından yapılan açıklamalar dikkatlerin dağılmasına neden oldu.

Uzaylıları bulsak ne yapacağız?

Uzaylıları bulsak bir şey yapamayacağız çünkü bazılarının saldırgan olduğu söyleniyor. Bundan dolayı sorun yaşayacak olan insanlar büyük bir meraklarını gidermiş olacaklar ve kısa süre içerisinde uzaylıları unutacaklar. Bundan dolayı yeri geldiğinde devletlere de hak vermek gerekiyor. Bunun dışında gezegen hakkında yazımıza devam edelim. Değil mi ama uzaylılara daldık gidiyoruz? Tabii uzaylılar da gezegenler hakkında önemli bir canlı ama şuan olup olmadığı bilinmiyor.

Dünyada filmlerdeki gibi garip olaylar olmuyor mu?

Oluyor, ancak insanlar birbirlerinden habersiz olarak yaşadıkları için maalesef bu olaylardan habersiz. Örneğin mağaralarda gizli olarak yaşamların olduğu öne sürülürken bazı yabancılar mağaraları tamamen gezdiklerini ama bazı mağaralarda gerçekten büyük sırların olduğunu biliyor. Ama hiç sevinmeyin. Ülkemizde sadece bilimsel veriler başarısız olduğundan ve yetkisiz olarak herhangi bir internete giremediğimizden bunları ülkemizde bulmanız imkansız. En kısa örnek verecek olursak, yabancı ülkelerde insanlara bu konularda para ve maddi destek sağlanırken ülkemizde uzay ve uzay hakkında herhangi bir adam bile bulunmuyor. Yabancı ülkelerde insanlar garip olaylar yaşıyorlar ancak ülkemizde Allah’tan olaylar yaşanmıyor diye dua ediyoruz.

Dünya hakkında bilmedikleriniz.

Tardigrad isimli hayvan uzayda 10 gün yaşayabilir.
İnsanlar uzay boşluğunda korunmasız olarak 2 dakika durabilir.
Bir gün 23 saat 56 dakika 4 saniyedir.
Dünya uyduların istilasına uğramıştır ve dünyada %5 uydu çalışır durumda.
Dünyanın belirli bir noktasına çıkıldığında insan vücudu kaynamaya başlayacaktır, bu kaynama sonucunda ise sıcaklık aşırı derece fazla olacağından dolayı insan yaşayamayacaktır.
Dünyada oksijen miktarı aşırı derece fazla olmasına rağmen yüzyıllar sonra dünyada bir dinozor yaşayamaz ve o kadar fazla büyüyemez, dünyada dinozorun yaşayacak kadar oksijen yoktur.
Okyonuslarda da lavlar bulunur bu lavlar okyonuslarda kalmıştır ve her geçen gün daha fazla artarak okyonusları kirletmiştir.
Dünyanın çekirdeği 5500 dereceye yakındır ve bu sıcaklık neredeyse güneş ile aynı sıcaklıktır.
Dünyanın çekirdeği demirdir ancak demir bu sıcaklıkta erimesi gerekirken basınçtan dolayı eriyemez ancak basınç azalması durumunda çekirdek eriyecek ve dünya kendi kendini yakacaktır.

The Author

Teknoloji Haberleri

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Basit Teknik © 2015 - Basitteknik.com, Yemliha Toker Projesidir. Frontier Theme