ROOT nedir?

ROOT nedir? Android işletim sistemine sahip akıllı telefonların sistem ve sistem özelliklerini yükseltmek için kullanılan ROOT Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda sizlere sistem denetimini, sistem özelliklerini, sistem uygulamalarını, sistemin Android işletim sisteminin yetkisini vermekte ve bu yetki ile beraber akıllı telefona istediğiniz her işlemi uygulayabilmektesiniz. Akıllı telefonlar ile beraber başarılı satış rakamlarına sahip olan Android kullanıcılara daha yeni özellikler sunmak için elinden geleni yapıyor ve başarılı satış rakamları ile beraber kullanıcıların beğenisini kazanıyor. ROOT başarılı olarak uygulandığında 1 dakika içerisinde akıllı telefonunuzun yetkisi başarılı olacak. Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda ROOT hakkında diye başlayalım.

ROOT kullanıcılara daha başarılı ve daha fazla Android işletim sistemi sunmak için ellerinden gelenin en iyisini ve en güzelini ROOT ile yapabilirsiniz. ROOT yapmak akıllı telefonunuzda herhangi bir uygulamayı silmekten daha kısa sürede olacak ve akıllı telefonunuzu daha hızlı ROOT ile beraber kullanabilirsiniz.

ROOT nasıl yapılır?

ROOT yapmak için ROOT dosyasına sahip olmalısınız. ROOT yapmak için Android işletim sistemi ROOT dosyasını atttıkan sonra CWM menüsünden ROOT dosyasını telefonunuza yüklemelisiniz. ROOT dosyası başarılı olarak yüklendikten sonra sistem size başarılı bir yükleme yapıldığını ve ROOT işleminin başarılı olduğunu turuncu ekran üzerinde açıklayacak.

ROOT neden yapılır?

Android uygulamalarını silmek için.
Android oyunlarını silmek için.
Sisteme erişmek için.
Sisteme daha fazla yeni uygulama eklemek için.
Sisteme daha fazla uygulama yüklemek için.
Daha fazla oyun yüklemek için.
Hile ve hile benzeri APK yüklemek için.
Android işletim sistemini daha fazla hızlandırmak için.
Android işletim sistemine ROM yüklemek için.
Android ROM dosyalarını görmek için.
Android ROM dosyalarını düzenlemek için.
Yeni uygulamalar yapmak için.
Yeni oyunlar yapmak için.
Oyunlarda herhangi bir sorun yaşandığında daha kolay çözmek ve daha kolay sorunu çözmek için.
Kalıntı dosyaları silmek için.
Android işletim sistemini daha fazla geliştirmek için.
Android işletim sistemini daha fazla şarj süresi almak için.
Android işletim sistemini daha güzel özellikler ile beraber güncellemek için.

ROOT akıllı telefona zarar verir mi?

ipucu

ROOT akıllı telefona zarar verir, bu zarar nedir? ROOT akıllı telefonlarınıza zarar verdiğinde örneğin ROOT sayesinde bir sistem uygulamasını sildiğinizde sistem hata verebilir, sistem daha yavaş açılabilir, sistem açılmıyabilir. ROOT bunlar için tehlikelidir ve ROOT işleminde kullanıcı sildiği herhangi bir uygulamayı geri almak istediğinde sistem uygulaması olduğundan dolayı bu uygulama sistemde olduğundan dolayı geri alamayacaktır. ROOT bunların dışında sistemde kasma ve donmalara neden olabilir, şarj düşüşlerinden sonra şarj sorunlarına neden olabilir, ROOT akıllı telefonlarınıza tüm deneyimi size verdiğinden dolayı sorun ve sorunlar yaşamanıza neden olabilir.

ROOT yaparsam garanti gider mi?

ROOT yaparsanız garantiniz gitmez ancak ROOT yaparsanız herhangi bir sistem uygulamasını silerseniz ve ROOT sistemde görünürse garanti dışı kalır. ROOT başarılı olarak yüklendiğinde ROOT uygulamasından bunlar geri alınamaz ve bundan dolayı sistemin genel olarak yapısı farklı olacağından ve sistemde herhangi bir uygulama eksik olacağından dolayı garantiniz bitecektir.

ROOT hangi kullanıcılar yapmalı?

ROOT yapmak için kullanıcıların ROOT yapmayı bilmesi gerekli. ROOT yaparken herhangi bir sistem uygulamasını silmek sorunlar yaşamaya ve akıllı telefonunuzun garantisinin bitmesine neden olacağından dolayı ROOT yapmak isteyen kullanıcıların Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlar hakkında bilgi sahibi olması gerekmektedir. ROOT yapacak olan kullanıcı öncelikle akıllı telefonda herhangi bir sisteme başarılı olarak bilgi sahibi olmalı ve ROOT işlemini daha önce yapmış ROOT işlemini daha öncelerde uzun süreler kullanmış kullanıcılar tarafından yapılabilir.

ROOT yaparsam ROOT nasıl kaldırılır?

ROOT yaparsanız ROOT geri kaldırmak için ROOT dosyasını tekrar yüklemeniz gerekir. ROOT unroot olarak geri yüklenebilir ROOT unroot ile geri yüklendiğinde unroot başarılı olursa ROOT işlemi akıllı telefonunuzdan kaldırılır ve bir daha ROOT işlemi yapmak istediğinizde ROOT işlemini tekrar uygulamanız yeterli olacaktır. ROOT işlemini başarılı olarak yapan her kullanıcı ROOT unroot yapmasını bilecektir.

The Author

Teknoloji Haberleri

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Basit Teknik © 2015 - Basitteknik.com, Yemliha Toker Projesidir. Frontier Theme