Saatler ne zaman ileri alınacak?

Saatler hangi gün ileri alınacak? Akıllı telefonlar ve bilgisayarlar, FULL HD uydular saatlerini otomatik olarak alacak mı? Bu soruların hepsine verecek bir cevap alacak bir cevabınızı bu haberimizde bulabilirsiniz. Öncelikle saatler 28 Mart’ı 29 Mart’a bağlayan gece saat 03.00 yani Pazar günü gecesine saat 00.01 olduktan hemen sonra saatlerini evde manual saatleri bu gece 1 saat ileri alabilirsiniz.

Akıllı telefonlar saati otomatik olarak ileri alacak mı?

Akıllı telefonlar saatleri otomatik olarak ileri alacaktır ancak sorun yaşamamak ve işe geç kalmamak için akıllı telefonunuzun saat ayarlarına girin ve ”OTOMATİK SAAT TARİH ALGILAMA” özelliğinin açık olup olmadığından emin olun, eğer bu özellik açık ise telefonunuz otomatik olarak saati ileri alacaktır.

Bilgisayarlar otomatik olarak saati ileri alacak mı?

ipucu

Evet, Windows işletim sistemine bağlı bilgisayarınız otomatik olarak saati ileri alacaktır, ancak Apple Mac OS bilgisayarlarda da eğer ki saat bileşenlerini kullanmadıysanız ki zaten bu özelliği bir çok kişi nasıl yapıldığını ve neye yaradığını bilmediğinden ellemiyor elleyemiyor dersek daha doğru olur saatler otomatik olarak ileri alınacaktır.

Peki, ya FULL HD uydular?

Evet, günümüzde her evde olmasa da başarılı ve teknoloji ile donanmış olan teknolojinin bulunduğu evlerde FULL HD uydular yer almaktadır ve bu uydular saniye saniye dünyanın merkezinde bulunan uydular ile iletişim halindedir. FULL HD uydularda saatleri otomatik olarak gece yarısından sonra bir saat ileri alacaktır.

Diğer elektrikli ev aletleri ne olacak?

Diğer elektrikli ev aletleri eğer ki üzerlerinde bir işletim sistemi yüklüyse kendi kendine saati ileri alacaktır. Windows işletim sistemi gibi bir işletim sistemine sahip ev eşyası olmasa da mikro-dalga fırınlarınızın saatlerini kendiniz bir saat ileri almak zorunda kalacaksınız.

The Author

Teknoloji Haberleri

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Basit Teknik © 2015 - Basitteknik.com, Yemliha Toker Projesidir. Frontier Theme