Dünya dışına nasıl çıkılır?

Dünyadan nasıl çıkılıyor? Uzaya gidenler dünyanın neresinden uzaya çıkıyor? Dünyanın herhangi bir kapısı var mı? Dünyanın çıkış noktası neresi? Sorularını gelecek günlerde bile olsa merak etmeye meilli bir insanoğlu dünyada yaşıyor. Her ne kadar Yüce Allah sadece dünyada yaşamın olduğunu ve diğer gezegenlerde yaşamın olmadığını kanıtlayacak bir söz söylemese de insanoğlu uzay hakkında hala araştırmalar yapmaya devam ediyor. Son günlerde dünyamıza dış gezegenlerin ses dalgaları göndermesi ve bunun üzerine ”sabahları uzaya ses gönderilmesi” büyük bir merak uyandırırken son günlerde bu meraklar oldukça arttı ve uzayın nerede olduğu da merak edilmeye başlandı.

Dünya dışına çıkarken insanlar 10 yıla yakın süre dünyanın etkisini yaşarlar, bir insan uzaya gittiğinde uzayın etkisini 2 yıl boyunca yavaş yavaş görmektedir. Bunun nedeni uzay mekiği ve roketlerin yerden 9000 kg kaldırma kapasitesini 3.700v elektrik ve enerji ile kalkmasından kaynaklı olarak aşırı ses, ısı ve dünyanın dışında yer çekimi olmayan bir yere gidilmesinden olduğu bilinir. Uzaya giderken astronotlar kendilerine özel olarak yapılmış 15 katmandan oluşan giysilerini giyerler, herhangi bir göktaşı vs çarpması durumunda neler yapmaları gerektiği gibi bilgiler verilmez çünkü dünya dışına çıkılan yollardan gelen göktaşları dünyandan çıkıp 30 yıldan daha fazla yolculuk yapılırsa filmlerde görülen göktaşlarının olduğu ve dünyaya yağdığı bölgelere gidilebilir. Güneş sisteminde böyle bir olayın insan ırkı için uygun olmadığı bilinmektedir.

ipucu

İnsanoğlu her istediği zaman uzaya gidemez, uzaya giderkende belirli bir süre kalmaları uygun görülür, zira uzayda su, hava yoktur. Hava yani oksijen olmadığından dolayı 6 ay kalmaya çalışan bir insan ölümle sonuçlandırılacaktır. Zira insanın 6 ay boyunca su içmemesi ve yemek yememesi bu gibi benzer sorunlara neden olup yürümenin ne demek olduğunu da unutturacaktır, dünyaya geldiğinde 8 kat daha fazla ağırlık hisseden astronotlar dünyadaki yer çekimin aşırı derece fazla olduğunu da açık açık söylerler.

Bundan dolayıdır ki dünya dışına gökyüzü üzerinden çıkılır, ancak insanoğlu uzayı çıplak gözle göremez, neden diye sorulacak olursa, güneş sistemine yakın bir gezegen olan dünyada milyarlarca ışık yılı uzaklıkta olan uzay yıldızların daha fazla üzerinden kalarak insanların göremeyeceği bir sistem ve düzen üzerinde kurulur. Bunun nedeni olarak herhangi bir neden gösterilmez.

İnsanoğlu doğumundan bugüne kadar nerelerde neler var? Uzay’da uzaylı var mı? Sorularını sormaktadır, ancak belki de uzaylılar insanları bir yerden izliyor ancak biz onları göremiyor ve onların daha sonralarda uzaya geri döndüklerini de iddia edenler az değil. Uzayda yaşamın şuan için mümkün olmadığını ve uzaya sadece robotların gideceği ve robotların belirli bir yıl uzayda kalabileceği düşünüldüğünde bunun bile merak edici bir şey olduğu ancak aslında o kadar da meraklıların merak etmemesi gerektiğini ortaya koyan nedenler arasında yer alıyor. Zira uzaya akıllı telefon, bilgisayar götüremezsiniz.

The Author

Teknoloji Haberleri

1 Comment

Add a Comment

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Basit Teknik © 2015 - Basitteknik.com, Yemliha Toker Projesidir. Frontier Theme