İnternet sitesi açmak istiyorum

İnternet sitesi açmak istiyorum. Diyorsanız bu haberimizi okumanızda yarar var. İlk olarak herhangi bir internet sitesi için elinizde belli bir miktarda para ödemeniz gerekmekte ve kullanıcıların sitenizi daha kolay bulması ve sizin sitenizi sürekli sizleri takip etmesi için bazı çalışmalar yapmalısınız. Teknoloji sitesi açmak için öncelikle bir çok rakibiniz olacak ve bu rakiplerinizi geçmek için bir çok kez çalışma yapmalı ve çalışmalarınızı başarılı olarak yapmak için sitenize haber eklemelisiniz.

Bir haber sitesi kurmak için sizlere detaylı olarak ilk başından açıklama yapacak olursak neler yapmanızı sıralayalım ve sizlere site kurmak için daha kolay bir yöntem sunalım.

1- Alan adı satın alın.

Alan adı nedir? Bir sitenin adına alan adı denir. Basitteknik.com bir alan adıdır ve başkası bu alan adını satın alamaz. Alan adı almak için 5TL bir bütçeniz olması gerekli. Alan adınızı Godaddy.com üzerinden satın alabilirsiniz.

2- Hosting.

Hosting nedir? Hosting sitenize gireceğiniz her türlü içeriğin barınacağı sunucuya denir. Windows veya Linux olarak ikiye ayrılan hosting seçeneklerinde genellikle Linux hosting seçilmektedir. Bunun nedeni ise ücretsiz olan bir haber altyapısının daha güvenli ve daha fazla tercih edilmesinden dolayıdır.

ipucu

3- Alan adınızın sunucularını ekleyin.

Alan adınızı aldıktan sonra sunucularınıza bu alan adının name server bilgisini ekleyin yoksa sitenin sizin olması bile belli olmayacaktır ve sitenize giriş yapmak isteyenler bir hata sayfası ile karşılaşarak sitenize giremeyecektir.

4- Haber yazılımı kurun.

Bir haber yazılımı kurun. Haber yazılımı kurarak sitenize haberler ekleyin. Haber yazılımı nedir? Haber yazılımı haberlerin girileceği admin paneline ve site tasarımına admin panelinden eklenen içeriklere denmektedir. Haber yazılımını ücretli haber yazılımı satın alırsanız sizlere daha fazla imkan sunacaktır ve her zaman haber scripti desteğine sahip olabilir ve haber scriptinize istediğiniz özellikleri ekleyebilirsiniz.

Bunları yaparak sitenize gerçekten güzel haberler girerseniz siteniz kısa süre içerisinde yükselecektir. Sitenin yükselmesinde en önemli şey haberleriniz ve gireceğiniz haberlerin özgün olması işinize yarayacaktır.

Site alırken veya satarken de Adsense hesabı gibi hesaplarınızın siteye özel olmadığını news kaydı gibi kayıtların ise siteye özel olduğunu bildirmek isteriz.

The Author

Teknoloji Haberleri

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Basit Teknik © 2015 - Basitteknik.com, Yemliha Toker Projesidir. Frontier Theme