Merkezi sistemler çökerse dünya ne hale gelir?

Merkezi sistemler çökerse dünya ne hale gelir? Dünyamız merkezi sistemler tarafından yönetilmekte ve bu sistemlerin çökmesinden sonra dünya yaşanamaz bir yer haline gelebilmektedir. Bu sistemlerden aşağıda bahsedeceğiz ancak sistemlerin çökmesi durumunda dünya yaşam alanı olmayacak aksine yaşam alanı verilen bir yer haline gelecektir. Merkezi sistemler dünya ülkeleri tarafından yönetilen ve sistemlerin yani kullanılan her sistemin daha başarılı olması için ülkeler tarafından yönetilmektedir.

Merkezi sistemler hangi sistemlerdir?

Elektrik sistemi.
Su sistemi.
İnternet sistemi.
Telefon sistemi.
Uydu sistemi.

ipucu

Merkezi sistemler çökerse ne olur?

Bildiğiniz gibi bu sistemlerin çökmesi salgın hastalıkların başlamasından tutun dünyanın sonuna kadar delalet edebilir. Merkezi sistemler çöktüğünde sistemlerin çalışmaz haline gelecek ve su sistemi ilk olarak dünyada sular kesilecek. Suların kesilmesinden hemen sonra elektrikler kesilecek ve elektriklerin kesilmesinden sonra telefon hatları ve uydu sistemleri çalışmayacak. Akıllı telefonların şarjları bittiğinde ise kullanıcılar dünya üzerinde hiçbir sisteme erişemez hale gelecek.

Merkezi sistemler çökmesi durumunda sistemlere erişim sağlanamaz duruma geleceğinden dolayı kısa bir süre olmasa da uzun bir süre sonra örneğin 100 yıl içerisinde dünya insanların olmadığı ve tüm yiyeceklerin bozulduğu bir yer haline gelme riski ile beraber karşı karşıya kritik bir durum ile kalabilir.

The Author

Teknoloji Haberleri

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Basit Teknik © 2015 - Basitteknik.com, Yemliha Toker Projesidir. Frontier Theme