Samsung Galaxy Grand 2 Neo inceleme

Samsung Galaxy Grand 2 Neo akıllı telefonunu 1.5 haftalık inceleme sonrasında sizler için inceleme yazısını hazırladık. Türk Telekom tarafından en çok satılan cihazlardan bir tanesi olan Samsung Galaxy Grand 2 Neo modelleri başarılı mı? Sorularına da yanıt verdik.

Samsung Galaxy Grand 2 Neo modelleri her ne kadar 700 TL civarında bir fiyat ile satılsa da en çok kasan Samsung akıllı telefonlarından bir tanesi diyebiliriz, bunun bir nedeni yok değil, cihazın düşük özelliklerden çok daha düşük özelliklere sahip olmasından ve kullanılan yazılım olan Android işletim sisteminden dolayı diyebiliriz.

Samsung Galaxy Grand 2 Neo akıllı telefonlarını fahiş fiyatlardan satan Samsung her ne kadar fahiş fiyatlardan da satsa yüksek modeller de üretse başarısını her geçen gün daha fazla konuşturuyor. Model model farkla satışa sunduğu akıllı telefonlarında her yıl bir yenisini daha ekleyen Samsung son yıllarda yani 1 yıl gibi bir süredir NEO modellerine çok daha fazla değer göstererek tanıtımlarını yapmaya devam ediyor. Nasıl bu kadar para kazanıyor? Sorusuna ise şirketin ürettiği akıllı telefonların bütçeye göre olması ve akıllı telefon olmasından dolayı yanıtı ile cevap veriliyor. Ancak şirket alt seviye Android telefonlarının kastığını bilse de herhangi bir güncelleme ile kasmanın önüne geçemiyor, kendisi de çok iyi biliyor ki Samsung Galaxy Grand 2 Neo modellerinin kasmaktan başka herhangi bir çaresi olmadığını.

Her neyse bizler Samsung Galaxy Grand 2 Neo modellerini incelemeye devam edelim. Arka tasarımı Samsung Galaxy Grand 2 modelleri ile neredeyse aynı tasarıma sahip ve aynı malzemeden üretilen Samsung Galaxy Grand 2 Neo modelleri kullanıcılarına sunduğu işletim sistemi ile beraber donanımı nasıl bir araya getirdiklerini ortaya koyuyor.

Samsung Galaxy Grand 2 Neo modellerini 1.5 haftalık inceleme sonrasında her ne kadar başarılı bulsakta maalesef bizleri çok fazla hayal kırıklığına uğrattı. Ekibimizden bazı arkadaşlarımız bu modeli kullanmanın yanı sıra sürekli olarak Samsung Galaxy S6 ve Samsung Galaxy S6 Edge kullandıklarını Samsung Mobile Teknoloji ve Limited Şirketi A.Ş böyle bir modeli nasıl satışa sundu? Sorularını kendi kendilerine sordular ve şaşkınlıklar içerisinde kaldılar. Akıllı telefonlarında Samsung uygulamalarına yer veren Samsung Galaxy Grand 2 Neo modellerinde de kendi uygulamalarına yer vererek 8GB dahili hafızadan 4GB dahili hafıza bırakmış ve hafıza RAM açısından sorunlar yaratmaya başlamış, daha telefona herhangi bir uygulama ve oyun yüklemeden kasmaya başladığından dolayı rehbere girmek ve arama yapmak için bazen bataryayı çıkarıp takmanız gerek.

ipucu

Dikkat! Bu aşamadan sonrası tüm Galaxy Grand 2 modeli kod adına sahip NEO modellerini kapsamaktadır, inceleme sürecimizde 3 farklı Samsung Galaxy Grand 2 Neo modeli bir araya gelmiş ve kod adları ile tek tek incelenmiştir. İnceleme sonucunda sadece kod adına sahip cihazlara yer verilecektir ve yayınlanacaktır.

Samsung tarafından her ne kadar kendi uygulamaları başarılı uygulamalar olsa da akıllı telefon Google Play Store girerken bile bazen kasmalar yaşamakta, herhangi bir yüksek boyutlu oyun indirmeye kalkmanız dahilinde ki bizler 2 defa aynı sorunu yaşadık telefon ”yanıt vermiyor” mesajı ile karşı karşıya kaldı. Bu mesajın nedeni cihazın RAM azlığı yaşamasından dolayı olduğunu ve RAM sorunları yaşayan cihazın Facebook ve Twitter uygulamasında bile kastığını belirtelim. Akıllı telefon denince akla ilk gelen telefon şirketi olsa da Samsung başarısını bu akıllı telefonda konuşturamamış üzerine üstlük kasma sorunlarını cihaz açılır açılmaz başlatmış.

Galaxy Ace modellerine göre neredeyse bir harika olmasa da daha iyi bir model olan Samsung Galaxy Grand 2 Neo modelleri diğer modellere göre çok daha farklı bir kameraya sahip, 5mp arka kamera ile beraber kullanıcılara sunulan Neo modelleri bazılarında 8 mp olmak üzere 13 mp kamera gibi bir fotoğraf çekemiyor. Akıllı kamera özelliğine sahip olmadığından dolayı normal eski telefonlarda olan kamera Samsung Galaxy Grand 2 Neo modellerinde de kullanılmış ve biraz daha fazla geliştirilmiş diyebiliriz.

Samsung Galaxy Grand 2 Neo akıllı telefonları Widget açısından da başarılı bir Widget sistemine sahip olsa bile akıllı telefonlarında kullanılan özellikler gereği şirketler daha fazla özelliği Samsung Galaxy Grand 2 Neo modellerinde kullanmadılar, Google Play Store üzerinden herhangi bir uygulama indirmek istediğimizde saatlerce beklediğimiz bu akıllı telefon beni ve diğer ekip arkadaşlarımızı %1 puan bile alamadı. Neden sorusuna geçecek olursak, Samsung tarafından tanıtılan Samsung Galaxy Grand 2 Neo modellerinde oyun oynamak istedik maalesef kasma sorunlarından dolayı oyun oynayamadık, kameradan ayarlamaları yapalım biraz da olsun selfie çekelim dedik webcam ile çeksek daha fazla başarılı çıkardı sözünü ağzımızdan çıkardık, müzik dinlemek istedik onda da bazı sorunlar yaşadık üzerine üstlük ses kısıklığından ve araba sesinden dolayı müzik dinleyemez olduk. Bu sorunlar günümüzde bir akıllı telefonda varsa o telefon akıllı telefon değildir, her zaman yanımızda olan ve bizleri sürekli olarak takip eden akıllı telefonlar kullanıcılarına da bir yerden sonra zaman ve yetki vermeli. Root yetkisi sayesinde daha fazla hızlandırılabilecek olan telefonu normal kullanıcı gözünden kullanacaksanız ve kullanıcı gibi kullanırım diyorsanız 700 TL fiyata sahip Samsung Galaxy Grand 2 Neo modellerine para vermek yerine Nokia Lumia 520 modelini tercih ederek çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Zira sizler Samsung Galaxy Grand 2 Neo modellerini aldığınızda kısa bir süre sonra Samsung Galaxy Grand 2 Neo çin modelleri ile neredeyse birebir aynı olduğunu görecek ve o telefondan adeta soğuyacaksınız diyebilirim. Bu incelememizde kademeler kullanmamamızın nedeni cihazın bize başarısız gelmesi değil başarılı olan özelliğinin olmamasıdır, ama yazımızda kesinlikle herhangi bir fanboyluk veya herhangi bir art niyet yoktur, sadece paranızın boşa gitmesini önlemek amacıyla yazılmıştır.

İnceleme sonucu: Samsung Galaxy Grand modelleri her ne kadar pahalı fiyattan satılsa da bizlerin tavsiyesi aynı fiyata Discovery modellerinin çok daha fazla başarılı olduğu veya Nokia Lumia 520 modellerinin daha başarılı olduğu kesindir. Haber yazımız %100 tarafsız olarak tüm detaylara kadar incelenerek hazırlanmış ve 4 kişi tarafından kontrol edilmiştir. Her ne kadar Samsung başarılı bir marka olsa da her markanın olduğu gibi Samsung şirketinin de bazı cihazlarında fiyatlarından kaynaklanmasından dolayı kasmalar ve donmalar meydana gelmektedir, ancak yinede fiyat performans ürünü akıllı telefonlara en azından 699TL fiyat ile General Mobile 4G  akıllı telefonlarına göz atmanızı tavsiye ederim.

Son olarak yakın gelecekte, 1.5 hafta gibi bir süre sonra sizlerle beraber eğer elimize ulaşırsa General Mobile 4G akıllı telefonlarını ortak sitemiz olan whatsapptr.com üzerinden incelemesini yayınlayacağız, ondan öncesinde bazı cihazlarında incelemelerini her iki sitemiz üzerinden özellikle de whatsapptr.com ve basitteknik.com üzerinden takip etmenizi tavsiye ederiz.

The Author

Teknoloji Haberleri

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Basit Teknik © 2015 - Basitteknik.com, Yemliha Toker Projesidir. Frontier Theme