GENERAL MOBİLE 4G İNCELEMESİ

Son zamanların en çok konuşulan telefon markalarından birisi olan General Mobile 4G yi ele alacağımız bu yazımızda General Mobile akıllı telefonunun olumlu ve olumsuz yönlerini anlatacağız.

General Mobile 4G akıllı telefonlar içerisinde uygun fiyat seçenekleri ile karşımıza çıkıyor. General Mobile 4G oldukça başarılı bir telefon.

General Mobile 4G akıllı telefonunun dış tasarımı deri görünümünde. Deri görünümünde olan kasa malzemesi plastik. General Mobile 4G’ ın ağırlığı ise 135 gram, kalınlığı ise 9.3 mm.

General Mobile markasının genel tasarım çizgisinden yola çıkarak hoparlörler yine alt tarafa düşünülmüş ve bu da güzel bir kullanım sağlamış.

Android One’ lı olan General Mobile 4G Android piyasasında bu platformdaki telefonlardan ilk örnekler içerisinde yer alıyor. General Mobile 4G Android One ile daha güncel işletim sistemlerine sahip. Yani yeni bir işletim sistemi güncellemesi olduğunda direkt olarak telefonunuza hemen gelecek. Belirli bir zamanı beklemenize gerek kalmıyor. General Mobile 4G özellikle yurtdışında bazı ülkelerde bulunan ve henüz ülkemizde olmayan fakat yakın  zamanda gelecek olan 4 G teknolojisinde oldukça başarılı bir kullanım ve özelliklere sahip.

GENERAL-MOBİLE-4G-3 copy

General Mobile 4G güncel işletim sistemlerini hemen kullanmak isteyenler için tercih edilebilir bir telefon olmakta.

Şimdi gelelim General Mobile 4G ın teknik özelliklerine; General Mobile 4G içerisinde Qualcomm Snapdragon 410 işlemci bulunuyor ve 4 çekirdekle işlem yapıyor. General Mobile 4G hız olarak da 1.2 GHz hızında. RAM olarak General Mobile 4G 2 GB. Dahili depolama kapasitesi ise 16 GB.

General Mobile 4G grafik özelliklerine bağlı olarak şunları söylemek mümkün; güncel oyunları rahatlıkla oynamanız çok rahat ama aşırı kullanımlar için uygun değil.

General Mobile 4G Ekran özelliklerini inceleyelim; öncelikle 5 inç boyutunda olduğunu söyleyelim. 5 inç olan ekran ölçüleri ile kibar bir kullanım imkanı sağlayan telefon orta büyüklükte bir telefon olmasıyla her yerde kullanım olanağı sağlıyor ve telefon boyutlarına önem veren kişilerin tercih sebebi oluyor. General Mobile 4G ekranında IPS panel kullanılmış ve IPS panel kullanımı sayesinde pil tüketim oranları oldukça düşürülmüş. 720 x 1280 piksel görüntü kalitesi ile HD görüntü sunan General Mobile 4G ekranının renk görünümleri oldukça başarılı.

General Mobile 4G ekran özelliklerinden sonra kamera özelliklerine bir bakalım; General Mobile 4G iki tane kameraya sahip. Bu kameralardan birisi arka diğeri ise ön kameradır. Kamera özellikleri bakımından General Mobile 4G oldukça başarılı bir telefon olmakta. Şöyle ki; arka kamera olarak 13 MP kamera kullanılmış ve arka kamera tek tonlu çift led flaş ile desteklenmiş. Ön kamerası ise 5 MP. Kamera özellikleri sayesinde General Mobile 4G ile güzel ve kaliteli fotoğraflar yakalayabiliyorsunuz.

Kamera kullanımında karşımıza çıkan menü ise kolay kullanım ile bizlere sunulmuş. Ayrıca kamera menüsü içerisinde panorama çekimi, bulanık lens ile çekim gibi özelliklerde General Mobile 4G kamerasının özellikleri arasında yer almakta. General Mobile 4G kamerası ile sadece 16:9 formatında fotoğraflar çekmiyorsunuz aynı zamanda 4:3 formatında da fotoğraflar çekebiliyorsunuz.

General Mobile 4G Android One batarya özelliklerini değerlendirelim;

General Mobile 4G 2500 mAh pil kapasitesine sahip bir batarya kullanmış ve bu batarya özelliklerini işlemci performansı ve yoğun kullanımlarda değerlendirdiğimiz zaman oldukça başarılı olduğunu görmekteyiz.

General Mobile 4G özelliklerini ve kullanımlarını kısaca özetleyecek olursak; fiyatlarına göre alınabilecek en iyi akıllı telefonlardan birisi olma özelliği taşıyor ve kullanımı ile daha güncel işletim sistemlerine kolayca ulaşılabiliyor.

The Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Basit Teknik © 2015 - Basitteknik.com, Yemliha Toker Projesidir. Frontier Theme