Phone-brella ( telefon şemsiyesi )

Eğer yağmur altında kaldıysanız ve bir yere acil bir mesaj göndermeniz gerekiyorsa, hem şemsiyeyi tutup hem de mesaj yazmanın nasıl zor olduğunu biliyor olmalısınız. Şimdi hayatımızı kolaylaştıracak yeni bir tasarımla karşı karşıyayız.

telefon þemsiyesi

Güney Kore kt firması, bileği kolayca saran ve elinizi boşta bırakan “phone-brella”( telefon şemsiyesi ) yi tasarlamıştır.

 

ipucu

Üst taraf şemsiyeyi kolun etrafına sararken, alt kısım dengeyi sağlar.Böylece kullanıcı elini boşta kullanabilir ve kolayca mesajını yazıp, telefonundan işlerini hallederken bi taraftan da yağmurdan kendini korumuş olur.

Bu şemsiye sınırlı üretimdir ve sadece KT müşterilerine özeldir; bu tasarım aynı zamanda bu haftaki Red Dot tasarım ödülünde iyi bir prestij kazanmıştır.

Gri nin iki tonu ,kırmızının iki tonu ve siyah olmak üzere 5 renkte üretilmiştir..

Kt nin bu tasarımı şemsiye konusundaki ilk tasarım değildir.Geçen yıl İngiliz bir yatırımcı “kazbrella” dedikleri damlaları içine toplayan ters şemsiyeyi çıkarmışlardır.Daha sonra çinli bir yatırımcı havanın kuvvet alanıyla yağmurun yönünü değiştiren “air umbrella” ile karşımıza çıkmıştır.

Yazan: Canan Kuzu

The Author

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Basit Teknik © 2015 - Basitteknik.com, Yemliha Toker Projesidir. Frontier Theme