E-ticaret de satışları yükseltmek için öneriler

Video içerik ekleyin. Tüketiciler videoyu sever ve bu demektir ki, siz de sevmelisiniz. Beynimiz görsel bilgiyi yazıya göre defalarca hızlı işliyor. Yani ürün özellikleri hakkında uzun uzadı yazılar yerine dinamik bir video hazırlamak daha mantıklı olacaktır. Yapılan araştırmalara göre video içerik sunan sitelerde satış rakamları % 44 artmıştır. Aynı zamanda tüketicilerin sitede zaman geçirme ve geri dönme oranının da arttığı gözlemlenmiştir. Ürün videoları, müşteri referansları, çalışma alanınızın video çekimi gibi video içerikler sitenize büyük ölçüde katkıda bulunacaktır.

Web sitenizin her zaman ulaşılabilir olmasını sağlayın. Yani kesintiye uğrayan sitelerde kullanıcı kaybı yaşanır. Aynı zamanda siteniz yeterince hızlı değilse tüketici daha sizin içeriğe veya ürüne ulaşmadan siteyi terk eder.

İstatistiklere göre: % 57 kullanıcı sitenin yüklenmesi 3 saniyeyi geçerse siteyi terk ediyor. İnsanların % 24-ü sitedeki kesinti nedeni ile alışveriş sepetini terk ettiğini söylüyor. Emin olmak için sitenizin hız testini bu linkten yapabilirisiniz:

ipucu

https://developers.google.com/speed/pagespeed/insights/?hl=tr

Tasarımın responsive olmasına özen gösterin. Kullanıcıların birçoğu çeşitli cihazlar kullanarak sitenize erişiyor. Bu sebeple sitenizin bütün cihazlarda kullanılabilir olmasına özen gösterin. Geçen yıl verilerine göre e-ticaret işlemlerinin %29-u cep telefonu veya tabletler üzerinden yapılmıştır. Reponsive tasarım bu satışlarda size avantaj sağladığı gibi sitenizin SEO suna da katkıda bulunmuş oluyor.

Yazan; Gülgün Toker

Updated: 30 Eylül 2015 — 13:58

The Author

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Basit Teknik © 2015 - Basitteknik.com, Yemliha Toker Projesidir. Frontier Theme