Yeni Nesil APPLE TV Geliyor

Apple, çarşamba günü piyasaya süreceği iddia edilen, gelişmiş oyun özelliklerine sahip olan Apple Tv ile geliyor. Bu yönüyle sony ve microsofta rakip olması bekleniyor.

Apple Tv televizyonumuzu youtube , netflix gibi ağlarla birleştirerek vidyolarımızı veya izlemek istediklerimizi izlmenenizi sağlıyordu. Şimdi ise yeni nesil Apple Tv ile oyun oynanabileceği ve hatta televizyonumuzu sesimizle kumanda edebileceğimiz söyleniyor.

Apple için üretim yapan şirkettlerin kulağına gelen habere göre Apple Tv nin yeni versiyonunun Sony nin Playstation4 ve Microsoftun Xbox Öne ürünlerine ciddi rakip olacağı söyleniyor. Dokünsal sensörleri olan kumanda kişilerin parmaklarıyla uyguladığı güce duyarlı olacak. Silikon vadisi haberleri de Apple ın işlemci gücünün gelişmiş grafiklerin kullanımı için önemli derecede geliştirildiğini söylüyor. Uzmanlara göre bu yeni nesil Tv nin fiyatının yüksek olacağı söylentisi ise çoktan yayılmış durumda.

ipucu

Yeni nesil Apple Tv nin , San Fransisco da Apple ın yaptığı etkinlikte tanıtılacağı söyleniyor. Fakat Apple için numune yapan bir şirketin dediğine göre bu tanıtım ileri bir tarihe de atılabilir. San Fransisco daki etkinlikte iphone un sırı de yaptığı değişiklikleri de duyurması beklenenler arasında. Sırı de yapılacak olan güncellemeyle Apple Tv sahiplerinin televizyonlarını sesleriyle yönlendirebileceği belirtiliyor.

Gazete haberine göre “100 milyonlarca değil 10 milyonlarca satan Apple Tv nin başarısı sınırlı düzeyde kalmıştı. Yıllık 40 milyar dolarlık bir büyüklüğü olan küresel oyun pazarı, Apple için bariz bir hedefti” diyor.

Yazan: Canan Kuzu

The Author

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Basit Teknik © 2015 - Basitteknik.com, Yemliha Toker Projesidir. Frontier Theme