Kulaklık teknolojileri ve kulaklık modelleri

Günümüzde gelişen teknoloji ses teknolojilerinin gelişmesini sağlamış, bu gelişmeye bağlı olarak kulaklık teknoloji de mecburi olarak gelişmek zorunda kalmıştır. Kulaklık teknolojisi; kullanıcılarının ses teknolojileri karşısında istedikleri tatmini sağlaması için farklı-farklı modeller geliştirerek 133 db ses seviyesine ve alt frekansların ayarlanabilmesi ile istenilen ses kalitesine ulaşabilme imkânı sağlamıştır.

Philips, Sony, Samsung gibi kulaklık üreticileri, Hi – fi ses kalitesine ulaşmış kulaklık modellerini kafayı çevreleyen veya bluetooth şeklinde tasarlayarak kullanıcıları için fonksiyonel kulaklıklar üretme imkânı sağlamaktadır. Kafayı saran modellerin mekanizmalarının tasarımları, kafaya tam oturan ve kafayı sağlıklı bir şekilde sardığından uzun kullanımlarda hiç bir rahatsızlık vermemektedir.

ipucu

7.1 surround ses sistemlerini küçücük kulaklıklar içine yerleştirerek 5 m ye kadar kulaklık kablosu veya bluetooth özelliği ile film izleme keyfinize katkıda bulunan, ses teknolojisini üst seviyelere çıkaran kulaklıklar kullanıcılar tarafından çok beğenilmiştir.

Kulaklıklara eklenen mikrofon özelliğinin uyumlu olması ve basit çalışma prensipleri ile kullanıcılara cep telefonu kullanım kolaylı sağladığından çok tutulmaktadır. Kulaklık üretiminin kaliteli işçilikle yapılmış olması ve tasarımının işçilikle birleşmesi ile kulaklık kullanıcıları için son derece gelişmiş kulaklıkların ortaya çıkması sağlanmıştır.

Not: Bu yazı www.buylon.com desteği ile yazılmıştır.

The Author

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Basit Teknik © 2015 - Basitteknik.com, Yemliha Toker Projesidir. Frontier Theme