Denizbank ve PTT’den Emekliye Masrafsız Kredi Kampanyası

PTT ve Denizbank, PTT Şubeleri’nden emekli maaşını alan vatandaşlara masrafsız kredi imkanı sunmak için anlaşmaya vardı. Her derde deva kredisi ismiyle PTT tarafından duyurulan kredi kapsamında Denizbank’ın desteği ile PTT’den emekli maaşını alan vatandaşlara masrafsız kredi veriliyor.

Bahse konu kredi kampanyası kapsamında emekli müşterilerin edinebilecekleri minimum kredi tutarı 1.000 Türk Lirası olarak tayin edilmiştir. Kredi kapsamında kullanılabilecek maksimum finansman tutarı ise 30 bin Türk Lirası olarak tayin edilmiştir. Bununla birlikte kampanya kapsamında uygulanan faiz oranları müşterilerin talep ettikleri kredi tutarına göre değişkenlik arz etmektedir. 2 bin TL altı tutarlar için aylık yüzde 1,75 faiz oranı uygulanırken, 2 bin lira üstü tutarlar için faiz oranı aylık yüzde 1,74’dür.

PTT Masrafsız Emekli Kredisi Hesaplaması!

Denizbank ve PTT ortaklığında düzenlenen her derde deva masrafsız kredi kampanyasından yararlanarak 9 bin Türk Lirası kredi edinen bir emekli müşteri; borcunu 48 ay vadede geri ödemek isterse aylık yüzde 1,74 faiz oranından takribi 300 TL taksit ödemeleri gerçekleştirecektir. Normalde müşteriden 45 TL olarak alınması gereken dosya masrafı yani kredi tahsis ücreti ise kampanya kapsamında tahsil edilmeyecektir. Kredinin müşteriye aylık maliyeti yüzde 2,13 seviyesinde, yıllık maliyeti ise yüzde 28,838 noktasında gerçekleşecektir.

Örnek Maliyet Tablosu

Tutar Vade Faiz Oranı Kredi Tahsis Ücreti (TL) Aylık Maliyet Oranı Yıllık Maliyet Oranı
Emekli
Müşteriler
1.000 TL 12 ay 1.75% 0 TL 2.3592% 28.3104%
Emekli
Müşteriler
10.000 TL 12 ay 1.74% 0 TL 2.3452% 28.1424%

Masrafsız kredi kapsamında müşterinin 10 bin lira kredi kullanmak istemesi durumundaysa; 24 ay vadede bankaya ödeyeceği taksit tutarları takribi 520 Türk Lirası olacaktır. Müşterinin kredi vadesini yine 48 ay olarak tayin etmesi durumundaysa taksitleri yaklaşık 320 lira olacaktır. Masrafsız emekli kredisi kapsamında finansman kullanmak isteyen müşterilerin yaşı maksimum 79 olabilmektedir. Zira kredi kampanyası kapsamında müşteri yaşı ile müşterinin tercih ettiği geri ödeme vadesinin en fazla 80 olmasına izin verilmektedir. Kredi başvurusu için emekli müşterinin kimliği ile birlikte PTT Şubesi’ne başvurması yeterli olacaktır.

The Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Basit Teknik © 2015 - Basitteknik.com, Yemliha Toker Projesidir. Seo Tools Frontier Theme