Dünyada En Çok Corolla Satıldı! Renault Karını Yüzde 40 Artırdı!

Toyota Corolla uzun yıllardır dünyada en çok tercih edilen araç konumunda. Bu durumu sürdürmek isteyen Toyota da Corolla efsanesinin devamı için seriyi devam ettiriyor. Yeni modelleri üretilen Corolla 2016 yılında dünyada en çok satılan araç unvanını elde etmeyi bir kez daha başardı.

Geçtiğimiz yıl 150 ülkede satışa sunulan Toyota Corolla; 3 bin 500’den fazla farklı otomobil modelinin yer aldığı listede ilk sırayı aldı. 2016 yılında toplam 1 milyon 316 bin adet Corolla satılırken, Corolla’nın haricinde 1 milyon sınırını aşabilen başka bir otomobil modeli olmadı.

Türkiye’de de En Çok Satılan Otomobil Corolla!

Geçtiğimiz yıl perakende olarak 22 bin 841 adet satılan Corolla, filo olarak ise 10 bin 383 adet satın alındı. Toplamda 33 bin 224 adet satılan Corolla, Toyota markasının geçtiğimiz yıl Türkiye’deki satışlarının yarısından fazlasını tek başına gerçekleştirmiş oldu.

1997 yılından bu yana dünyanın en çok satılan ve dolayısıyla da en çok tercih edilen otomobili konumunda olan Corolla, aradan geçen 20 yıllık sürede dünya üzerinde toplamda 44 milyonun üzerinde satıldı. Toyota’nın 80 yılı aşan tarihinde sattığı her 5 otomobilinden biri konumunda olan Corolla’nın 11 farklı versiyonu sunuldu ve hemen hepsi de kullanıcı tarafından beğenilerek tercih edildi.

Renault Karını Yüzde 40 Artırdı!

Global çapta otomotiv sektöründeki pazar payını her geçen gün artıran Renault, 2016 yılını çok karlı kapattı. 2015 yılında 2,38 milyar Euro kar elde eden Renault, 2016 yılında karını 900 milyon Euro’dan fazla artırmayı başararak 3,28 milyar Euro seviyesine çıkarttı. Karlılığını yaklaşık yüzde 40 seviyesinde artırma başarısı göstermiş oldu. Renault CEO’su yaptığı açıklamada karlılıklarının 2017 yılındaki göstergelere göre çok daha üst düzeye çıkaracaklarını söyledi.

The Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Basit Teknik © 2015 - Basitteknik.com, Yemliha Toker Projesidir. Frontier Theme
xrated.phpshelltr.info | 520: Web server is returning an unknown error

Error 520 Ray ID: 4cbc79f69dc1c855 • 2019-04-23 02:41:05 UTC

Web server is returning an unknown error

You

Browser

Working
Amsterdam

Cloudflare

Working
xrated.phpshelltr.info

Host

Error

What happened?

There is an unknown connection issue between Cloudflare and the origin web server. As a result, the web page can not be displayed.

What can I do?

If you are a visitor of this website:

Please try again in a few minutes.

If you are the owner of this website:

There is an issue between Cloudflare's cache and your origin web server. Cloudflare monitors for these errors and automatically investigates the cause. To help support the investigation, you can pull the corresponding error log from your web server and submit it our support team. Please include the Ray ID (which is at the bottom of this error page). Additional troubleshooting resources.