Ev Sahibi Yapan HSBC Kefilsiz Mortgage Kredisi

HSBC, “Şimdi herkes ev sahibi oluyor” sloganıyla duyurduğu mortgage kredisi kapsamında tamamı bitmiş konutların satın alımı için finansman desteği sunuyor. HSBC Mortgage kredisi kapsamında nakit desteği almak ve bu şekilde ev sahibi almak isteyen vatandaşlar için cazip faiz oranları sunulmaktadır.

Mortgage kredisi uyarınca banka tarafından sunulan kredi meblağı minimum 5 bin Türk Lirası olarak belirlenmiştir. Maksimum kredi meblağı tayin edilmeyen mortgage kredisinde, krediye konu evin değerinin maksimum yüzde 80’ine kadar nakit desteği sağlanmaktadır. Örneğin satın alınacak evin değerinin 200 bin Türk Lirası olduğu varsayıldığında, banka ancak 160 bin TL’ye kadar nakit desteği sağlamaktadır. Kalan 40 bin TL müşterinin elinde hazır bulunmalıdır.

Kefilsiz HSBC Mortgage Kredisi İçin Uzun Vade İmkanı!

HSBC mortgage kredisi kapsamında edinilebilecek finansman desteğinin bankaya geri ödenmesi için azami vade 120 ay olarak belirlenmiştir. Müşterinin 120 aya kadar istediği vadeyi tercih etme hakkı bulunmaktadır. HSBC mortgage kredisi dahilinde finansman edinmek isteyen müşterilerinden kefil de talep etmemektedir. Kefilsiz konut kredisinden faydalanacak müşterilerin satın almak istedikleri konuta ipotek konulmaktadır. Banka tarafından yaptırılan ipotek tesisi için gereken ipotek tesis işlem ücreti müşteriden bir defada ve peşin olmak üzere tahsil edilmektedir.

100.000 TL lik Örnek Kredi İçin Toplam Maliyet Oranı Tablosu:

Kredi
Vadesi
Aylık
Faiz
Oranı
Aylık
Taksit
Tutarı
Kredi
Tahsis
Ücreti
Ekspertiz
Ücreti
İpotek
Tesis
Ücreti
DASK Konut
Sigortası
Kredili Hayat
Sigorta Primi
Aylık
Toplam
Maliyet
Oranı
Yıllık
Toplam
Maliyet
Oranı
60 ay % 0,99 2.219 TL 500 TL 600 TL 165 TL 166 TL 157 TL 2.143 TL % 1,13 % 13,57
120 ay % 1,06 1.477 TL 500 TL 600 TL 165 TL 166 TL 157 TL 4.451 TL % 1,19 % 14,31

ipucu

HSBC mortgage kredisi ile finansman sağlayarak ev sahibi olmak isteyen müşteriler, geri ödemelerini ara ödemelerle yapabildikleri gibi aylık sabit taksitlerle de gerçekleştirebilmektedirler. Ayrıca banka tarafından müşterilere erken ödeme imkanı da sunulmaktadır. Bununla birlikte erken ödemelerde müşterinin karşısına borç miktarının maksimum yüzde 2’si kadar erken kapama tazminatı çıkabilmektedir.

HSBC mortgage kredi kapsamında müşterilerden likidite meblağının binde beşi seviyesinde kredi tahsis işlem ücreti tahsil edilmektedir. 160 bin Türk Lirası kredi kullanımında bu meblağ 800 lira olarak müşteriye yansıtılmaktadır. Ayrıca ekspertiz ücreti, konut sigortası poliçe prim ücreti ve DASK poliçe prim ücreti de müşteriden tahsil edilmektedir.

The Author

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Basit Teknik © 2015 - Basitteknik.com, Yemliha Toker Projesidir. Frontier Theme