ING Bank ile PTT Emeklilere Kredi Postam İhtiyaç Kredisi Kampanyası İle Nakit Desteği Veriyor

Ülkemiz iletişim sektörünün öncüsü konumunda olan ve son yıllarda hizmetlerini çeşitlendirerek bankacılık ürünlerinde de hizmet vermeye başlayan PTT ile bankacılık sektörünün ülkemizdeki temsilcilerinden ING arasında gerçekleştirilen işbirliği ile Kredi Postam ihtiyaç kredisi kampanyası düzenlendi.

Kredi Postam ihtiyaç kredisi kampanyası uyarınca; hem PTT’den maaş alan emeklilere hem de bütün PTT müşterilerine kredi olanağı tanınıyor. Kredi Postam kapsamında her iki grup için belirlenen faiz oranları ise birbirinden farklılık gösteriyor.

PTT’den Maaş Alanlar İçin Örnek Hesaplama!

PTT’den emekli maaşını alan vatandaşlar için Kredi Postam dahilinde uygulanan faiz oranı müşterinin talep ettiği finansman tutarına göre değişiklik arz etmektedir. Kredi Postam kampanyası dahilinde 10 bin Türk Lirası’na kadar nakit kullanmak isteyen müşteriler aylık yüzde 1,84 seviyesindeki faize tabi olacakken, 10 bin Türk Lirası üzeri meblağlar için belirlenen faiz oranı aylık yüzde 1,54’dür. Emekli maaşını PTT’den alan vatandaşlar Kredi Postam kapsamında azami 45 bin Türk Lirası’na kadar likidite edinme hakkına sahiptirler. Kredi uyarınca edinilebilecek minimum meblağ ise bin Türk Lirası olarak tayin edilmiştir.

ipucu

Kredi kapsamında finansman edinmek isteyen müşteriler 48 ay vadeye kadar taksitli şekilde geri ödemelerini tamamlama hakkına sahipken, kredi vadesi ile müşterinin yaşının toplamının 75’i geçmemesi şart koşulmaktadır.

Kredi uyarınca bankadan 20 bin Türk Lirası finansman edinen bir müşteri, borcunu 48 ay vadede geri ödemek istediğinde, aylık ödemesi gereken taksit tutarları takribi 650 Türk Lirası düzeyinde olacaktır.

Kredi Postam dahilinde müşterilerden kredi tahsis ücreti tahsil edilmekte olup, dosya masrafı olarak da adlandırılan bu ücret kullanılan kredi meblağının binde beşi oranında sabittir. 20 bin Türk Lirası kredi kullanımında müşteriye 100 Türk Lirası olarak yansıyacaktır.

 

The Author

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Basit Teknik © 2015 - Basitteknik.com, Yemliha Toker Projesidir. Frontier Theme