Microsoft’tan Yeni Windows 10 Sürümü

Microsoft firması yüksek donanımlı PC’lere yönelik windows sürümü olan Windows 10 Pro Workstations’ı duyurdu. Microsoftun bu girişimi yüksek kapasiteli bilgisayar sahiplerini sevindireceğe benziyor. Önce ki sızma haberlerinde İnten Xeon veya AMD Opteron işlemcilerle çalışacağı belirtilmişti. Şu anda ise iki işlemci kısıtlaması bulunan Fall Creators Update sistemindeki sınır dörde yükseltilmiş oldu. Artık Windows 10 Pro Workstation dört işlemci ile kullanılabilecek.

Ayrıca büyük kapasiteye sahip dosyaları işleyebilmesi için ReFS dosya sisteminin kullanılmasına olanak sağlanmış durumda ve hata payı olan bu dosya sisteminin kullanımı teşvik ediliyor.

Yapılan yenilikerl arasında diğer bazı yenilikler ise :

Bellek Kalıcı Desteği :  NVDIMM-N modülleri, yüksek hıza ihtiyaç dutan programlar için çok hızlı yazma ve okuma hızları sunacak. SMB Direct isimli yeni özellik sayesinde ağda çok hızlı dosya paylaşımına izin verecek ve işlemciye daha az yüklenmiş olacak.

Microsoft bir blogda yeni sistemin sunucular seviyelerinde bilgisayar donanımını destekleyeceğini ve çok yoğun iş gücü gereken durumların ihtiyacını karşılamak üzere geliştirildiğini duyurmuştu.

The Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Basit Teknik © 2015 - Basitteknik.com, Yemliha Toker Projesidir. Frontier Theme