Para Lazım Olana Yapı Kredi Bireysel İhtiyaç Kredisi!

yapikredi bankası bireysel kredi

Yapı Kredi Bankası müşterilerinin her ihtiyacına karşılık verebilmek adına klasik bankacılık ürünlerindeki bütün hizmetleri sunarken, aynı zamanda bu hizmetleri çağın gelişen ve değişen dinamiklerine göre düzenlemektedir. Yapı Kredi Bankası bireysel ihtiyaç kredisi kapsamında para lazım olan vatandaşlara finansman imkanı tanırken, bu finansmanı edinmek için kredi başvurusu yapmak isteyen müşterilere de pek çok farklı alandan başvuru olanağı tanımaktadır.

Günümüz ekonomik koşullarında hemen herkesin aniden paraya sıkışması gayet doğal bir durum. Bu halde para lazım olana Yapı Kredi Bankası bireysel ihtiyaç kredisi kapsamında nakit kullanma imkanı tanımaktadır. Bankanın bu kredi ürününe başvuracak olan vatandaşların kullanabilecekleri minimum kredi meblağı bin Türk Lirası olarak belirlenmiştir Yapı Kredi Bankası tarafından. Bireysel ihtiyaç kredisi uyarınca finansman edinmek isteyen vatandaşlar için bankaca belirlenmiş azami bir tutar olmayıp, kredi meblağına müşterinin başvurusu ve bankanın incelemesi sonucunda karar verilmektedir.

Yapı Kredi Bankası Bireysel İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları!

Yapı Kredi Bankası’nın bireysel ihtiyaç kredisinden faydalanarak nakit desteği elde etmek isteyen vatandaşlar için uygulanan faiz oranı aylık yüzde 1,34 seviyesinden başlamaktadır. Bahse konu faiz oranı, müşterinin sahip olduğu kredi notuna, bankadan talep ettiği kredi meblağına ve kredi geri ödemesi için ön gördüğü vade dilimine göre farklılık arz edecektir.

Yapı Kredi Bankası bireysel ihtiyaç kredisi kapsamında uyguladığı faiz oranlarını müşteri özelinde aylık yüzde 1,47 seviyesine kadar uygulayabilmektedir. Faiz oranlarındaki yükseliş genellikle müşterinin kredi notunun düşük olmasından kaynaklanmaktadır. Bireysel ihtiyaç kredisi kapsamında uygulanan faiz oranları bankanın kontrolünde olup, banka tek taraflı olarak başvuru esnasında söz konusu faiz oranlarını değiştirme yetkisine sahiptir.

Yapı Kredi bireysel ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen müşterilerinin geri ödemelerini yapabilmeleri için 48 aya kadar vade imkanı tanımaktadır. Dileyen müşteriler geri ödemelerini daha kısa vadelerde de yapabileceklerdir. Daha detaylı bilgi için bakabilirsiniz.  https://www.yapikredi.com.tr/bireysel-bankacilik/krediler/bireysel-ihtiyac-kredileri/

Yapı Kredi Bireysel İhtiyaç Kredisi Hesaplama!

Yapı Kredi Bankası ihtiyaç kredisi kapsamında nakit kullanmak isteyen müşteriler için farazi kredi rakamları üzerinden örnek hesaplama yapmamız müşterilerin önlerini görmeleri açısından yararlı olacaktır.

Yapı Kredi Bankası Kredi Hesaplama Örnek 1: Bankadan bu kredi dahilinde 5 bin TL kullanan bir müşteri, geri ödemelerini 24 ay vadede yapmak isterse aylık yüzde 1,47 faiz oranından yararlanması durumunda bankaya her ay 257,34 TL taksit ödemeleri yapmak durumundadır. Bu örnekte bankanın müşterisine yansıtacağı kredi tahsis ücreti 25 TL olacaktır. Kredinin müşteriye aylık maliyeti yüzde 2,0014 olurken, yıllık maliyeti ise yüzde 24,0173 olacaktır. Müşterinin 2 yıl sonunda yapacağı toplam geri ödeme tutarı 6.176,16 TL olarak gerçekleşecektir.

kredi hesapla

Yapı Kredi Bankası Kredi Hesaplama Örnek 2: Yapı Kredi’den söz konusu kredi dahilinde 50 bin TL kredi çeken müşteri, geri ödemelerini 48 ay vadede yapmak isterse aylık yüzde 1,34 faiz oranıyla karşılaştığında bankaya her ay bin 502,83 TL kredi taksiti ödemeleri yapacaktır. Bu durumda banka müşterisinden 250 TL kredi tahsis ücreti tahsil edecektir. Kredinin müşteriye aylık maliyeti yüzde 1,7879 olacaktır. Kredinin yıllık maliyeti ise yüzde 21,4548 olarak gerçekleşecektir. Müşteri 4. yıl sonunda bankaya toplam 72.135,84 TL ödeme gerçekleştirmiş olacaktır. Detaylı hesaplama araçları için tıklayabilirsiniz. https://www.yapikredi.com.tr/bireysel-bankacilik/hesaplama-araclari/kredi-hesaplama

Yapı Kredi Bankası Bireysel İhtiyaç Kredisi Başvuru Kanalları!

Yapı Kredi Bankası bireysel ihtiyaç kredisine başvurmak isteyen vatandaşların şubelere gelebileceğini belirtirken, banka dijital çağa ayak uydurarak kredi başvurusunun farklı kanallar üzerinden yapılmasına da imkan tanımaktadır. Dileyen müşteriler Yapı Kredi Bankası ihtiyaç kredisine bankanın internet şubesi ya da mobil şubesi vasıtası ile başvurabileceklerdir. Bu imkana sahip olmayanlar bankanın resmi internet sitesinden de tüketici kredisi başvurusu yapabileceklerdir.

SMS ile kredi başvurusu yapmak isteyenler için de Yapı Kredi Bankası olanak sunmaktadır. Yapı Kredi bireysel ihtiyaç kredisine SMS ile başvurmak için cep telefonlarının kısa mesaj kısmına “Kredi Türü (boşluk) TCKN (boşluk) Aylık Gelir” yazılarak 4411’e kısa mesaj atılabilecektir. Ayrıca 444 0 444 numaralı Yapı Kredi Telefon Bankacılığı’ndan ve Yapı Kredi ATM’lerinden de kredi başvurusu yapma imkanı vardır.

The Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Basit Teknik © 2015 - Basitteknik.com, Yemliha Toker Projesidir. Frontier Theme