Uyap Avukat Portalı

Avukat mesleğini icra eden avukatlar Uyap/E-Devlet /E-İmza/M-imza üzerinden internet vasıtası ile bağlanarak sadece mesai saatleri içerisinde olmak kaydı ile icra takibi ve Dava takibi yapabilmektedirler.

Davalar için ihtiyaç duyulan tüm bilgilere kolaylıkla ulaşabilmelerini sağlayan Uyap Avukat Portal ile avukatlar Elektronik imzaları vasıtası ile sistemde var olan dava dosyalarına bakabilmektedirler.

İhtiyaç duyulursa sisteme dava ile ilgili dosya transferini yapabilirler.

Birçok meslek dalının tek bir merkezde bilgi havuzu oluşturularak işlerin kolaylaştırılmasına önayak olan internet; diğer meslek dalları gibi avukatlar için de büyük kolaylıklar sağlıyor.

Bulundukları yerden kolayca internet aracılığı ile Uyap Avukat portalına ulaşabilen avukatlar bu haberleşme ve dosya transferi portalı ile işlerini kolayca takip edebilmektedirler.

Avukatlar için büyük bir zaman ve emek tasarrufu sağlayan Uyap Avukat Portalsayesinde Adliyeler gereksiz kalabalıklarla dolmuyor.

Zaman ve emek tasarrufu yapan avukatlar; fazladan zaman bularak dilerlerse kendilerini davaları hakkında daha da geliştirme ve araştırma yapmaya vakit ve enerji bulabiliyorlar.

Uyap Avukat Portal’ın faydalarından biri de bilgilerin sistemde her avukat için açık olması. Böylece şeffaf bilgi paylaşımı sağlanabiliyor.

Avukatlar bulundukları merkezlerdeki Adalet Komisyonlarına kayıt yaptırdıktan sonra bu portaldan faydalanabilmekteler.

Bilgisayara indirecekleri Uyap Editör Programı ile sisteme kolayca giriş yapabilirler.

Davalarını inceleyebilir güncellenen bilgiler ışığında ihtiyaç duyulan dosya transferlerini yapabilir, metinleri bilgisayar ve oradan da printer’a yollayabilirler.Müvekkilerini dava hakkında zaman ve emek kaybı yaşamadan kolayca online olarak bilgilendirebilirler. Ülkemizde bilişim teknolojilerinin gelişimine paralel olarak sağlanan bilgi alma ve haberleşme kolaylığı gereksiz yere Adliye koridorlarının işgal edilmesinin önüne geçmiştir. Hem avukatlar hem müvekkiller hem de Adliye çalışanları için büyük kolaylık sağlayan Uyap Avukat Portalı ülke çapında tüm avukatların şeffaf bilgi almasını kolayca dosya takibi yapabilmesini üstlendikleri davalarla ilgili olarak bilgi alabilmelerini ve gerekirse sisteme bilgi transferi yapabilmelerine olanak sağlar.

The Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Basit Teknik © 2015 - Basitteknik.com, Yemliha Toker Projesidir. Frontier Theme