Yeni Xiaomi Qin 2 akıllı telefon incelemesi

Xiaomi Qin 2

90 dolar fiyatla satışa çıkan Yeni Xiaomi Qin 2 akıllı telefon Spreadtrum SC9832E işlemcisi ve 2100 mAh kapasiteli bir pil taşıyor, ekranı ise 5.05 inçlik diyagonal uzun bir ekrandır. Ayrıca, veri için 1 GB RAM ve 32 GB dahili bellek içeriyor. Ne kadar para o kadar köfte felsefesi ile yola çıkan Xiaomi firmasının bu modelinin teknik detaylarına bakalım:

Yeni Xiaomi Qin 2 akıllı telefon Teknik Özellikleri

Kutu malzemesi: plastikten yapılma, ekran matrisi IPS olarak seçilmiş, ekran boyutu 5.05 inç ve en boy oranı 22.5: 9 olan bu cihazın ekran Çözünürlük değeri: 1440 × 576 HD + kalitededir. Ekranı koruyan 2.5D damperli camı bulunuyor. Bellek ise oldukça düşük ama bu sistem için işe yarıyor: 1 GB RAM. Dahili bellek ise 32 GB olarak seçildi. En önemli bileşen olan işlemci 4 çekirdekli Spreadtrum SC9832E model işlemcidir. Bu işlemcinin çekirdekleri 1.4 GHz hızlarına çıkabiliyor.

İşlemci 64 bit, 28 nano metre kadar saat hızına sahip Cortex-A53 çekirdeklerinden oluşuyor. Oyun oynamayı sevenler ve mobil grafik çalışmaları yapanlar için grafik işlemcisi: Mali-T820 MP1 olarak seçildi. Ana kamerası flaşlı olarak geliyor ve 5MP çözünürlüktedir. Cihazda Wi-Fi, Bluetooth 4.2, USB C Tipi, kızılötesi teknolojileri var. İşletim sistemi de Android 9.0 veya diğer adıyla Android Go olarak seçilmiş. Batarya kapasitesi ise 2100 mAh ve bu telefon için gün boyu kullanım sağlayabilirsiniz. Boyut ve ağırlık meselesine gelince, 13.2 cm uzunluk × 5.54 cm genişlik ve × 8.6 mm kalınlığa sahip olup tüm ağırlığı 105 gram olarak tasarlanmış.

Zaman zaman Xiaomi firmasının düşük gelirli insanları düşündüğünü ve onların da yüksek teknolojilerden yararlanmalarını istediğini makalelerimizde ifade ediyoruz. Bu felsefenin en bariz örneklerinden biri de 90 dolar fiyatla satılan Yeni Xiaomi Qin 2 akıllı telefon modelidir. kutuda telefona ek olarak, ekranı korumak için bir film, SIM kartı çıkarmak için gereken bir ataç, kırmızı renkli bir USB-C şarj kablosu ve çizilmeye karşı telefonu korumak için plastik bir kasa bulacaksınız.

Ancak şarj cihazı kutuda yer almıyor. Telefondaki kızı ötesi teknolojisi de ne işe yarıyor diye merak edebilirsiniz, odadaki TV ve klimaya kumanda etmeye yarıyor. Ek olarak bu telefon modelinin hoparlör ses kalitesi çok beğenildi. Kullanıcıların yorumları bu yönde… 1440 × 576 piksel ekranı güneş ışınları altında bile menüleri kolayca görmenizi kolaylaştırıyor. Bu akıllı telefonun otomatik odaklama ve beyaz dengesi ayarlı 5 megapiksel sensöre sahip tek bir kamerası var. Yani merak etmeyin Full HD çekim yapabileceksiniz. Bu kadar dar bir donanımla nasıl oluyor da Android 9.0 işletim sistemini kullanabiliyor diyorsanız, hemen şunu ifade edelim, bu sürüm basitleştirilmiş özel bir sürümdür değerli okurlar. Yani sistemin kasmadan hızlı bir şekilde çalışması için geliştirilmiş özel bir işletim sistemini kullanıyor. Sistemin kötü yanı ek SD kart yuvasının olmaması yani 32 GB ile yetinmeniz gerekiyor.

Updated: 28 Ocak 2020 — 14:44

The Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Basit Teknik © 2015 - Basitteknik.com, Yemliha Toker Projesidir. Frontier Theme