Bitcoin yorumları

Pek çok insanın günümüzde merak ettiği konuların başında gelen Bitcoin kripto para birimi hakkında her gün yeni bir bilgi duymanız mümkün… Biz de sizler için farklı Bitcoin yorumlarını ve Bitcoin’in avantajlarını derledik.

Bitcoin sanal bir para birimidir ve Blockchain adı verilen platform üzerindne tüm işlemleri yürütülür. Para transferleri, ödeme ağı ve Bitcoin üretimi de aynı çatı altında gerçekleştirilir. Tüm bunların yanı sıra hala hakkında bilinmeyenlerin ya da insanların kafasına yatmayan yanlarının bulunması sebebiyle Bitcoin hakkında çeşitli yorumlar yapılmaktadır. Hem merak edenlerin hem de kullanıcıların, üreticilerinin (madencilerinin) yorumları insanlar tarafından oldukça merak edilmektedir. Bitcoin yorum ve önerilerini dikkate almakta fayda olduğunu düşünüyor ve size de bu yorumları takip etmenizi öneriyoruz.

İşte sizler için derlediğimiz Bitcoin yorumlarından çıkardığımız notlar:

BİTCOİN NASIL KULLANILIR?

Bitcoin ile ilgili herhangi bir planı, projesi olan herkes Blockchain plaformunu duymuş olmalıdır. Çünkü bu para birimine dair tüm adımlar buradan yapılır.

Öncelikli olarak Blockchain’e üye olup bu ortamda kendinize dijital bir sanal cüzdan oluşturmalısınız. Bu cüzdana girilen tüm bilgiler Public Key yani Açık Anahtar ile ağa kaydedilir. Bilgilerinizin değiştirilmesi artık ancak Private Key (Özel Anahtar) ile mümkün olabilir. Kaydınızı oluştururken güvenilir bir yazılımdan işleminizi gerçekleştirdiğinizden emin olmalısınız. Pek güvenli olmasa da bunun için Bitcoin aracılık hizmeti veren web sitelerinden de üyelik oluşturabilirsiniz.

BİTCONİN TRANSFERİ NASIL YAPILIR?

Blockchain platformunda oluşturmuş olduğunuz sanal cüzdan sayesinde Bitcoinleriniz üzerinde işlem yapabilir, ödeme alabilir ya da para transfer edebilirsiniz.

BİTCOİN NASIL ALINIR?

Bitcoin alabilmek için iyi seçeneğiniz bulunuyor. Bunlardan birisi komisyon karşılığında alıp satma işlemi yapmaktır. Diğer yöntemde ise kripto para birimine sahip kişilerden alışveriş yapmanız olacaktır. Fakat buradaki alışverişte transferleri yüz yüze yapmanız daha güvenilir olur. Havale ya da EFT gibi işlemlerde dolandırılma olasığı yüksektir.

BİTCOİN HAKKINDA YORUM VE GÖRÜŞLER

Bitcoin alıp satarak ya da üreterek zengin olmayı hayal eden on binlerce insan var. Nasıl bir yol izlemeleri gerektiğini kısaca yukarıda anlatmaya çalıştık. Bunun üzerine daha birçok yorum ve görüş Bitcoin ile ilgilenen kişiler tarafından sıklıkla yapılıyor. Siz de Bitcoin yorum ve görüşlerini sürekli takip ederek, inceleyip okuyarak konu hakkında daha çok bilgiye sahip olabilirsiniz. Unutmayın, konu hakkında bilgi seviyeniz arttıkça Bitcoin üretimine, alım satımına dair daha doğru kararlar verebilme yetisine ulaşacaksınız.

Updated: 12 Şubat 2020 — 17:55

The Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Basit Teknik © 2015 - Basitteknik.com, Yemliha Toker Projesidir. Frontier Theme