Bitcoin fiyat grafiği 2020

Bitcoin’i nasıl satın alıp kullanacağını bilen kişiler için büyük önem arz eden Bitcoin fiyat grafiğini ve bu sistemi nasıl takip etmeniz gerektiğini anlattık.

Çeşitli dengelere bağlı olarak değeri değişkenlik gösteren Bitcoin’i fiyat grafiği üzerinden takip edebilirsiniz. Öncesinde Bu değişkenliği etkileyen faktörleri ve Bitcoin dünyasını tanıyalım…

https://tr.tradingview.com/symbols/BTCUSD/

BİTCOİN FİYATI NASIL BELİRLENİR?

Paranın bölünebilirliği, dayanıklılığı, kolay taşınabilir olması gibi etmenler Bitcoin’i değerli kılan özelliklerden sadece birkaçıdır. Tüm bunlar sonucunda Bitcoin’in fiyatını belirleyen unsur ise, reel paradan çok farklı olarak arz talep dengesidir. Bu dengenin ana sebebi de Bitcoin’in temelinde yatan matematiksel bir sistemdir. Kısaca, Bitcoin kripto paraya talep artttıkça Bitcoin fiyatı da artar. Talep azalırsa fiyat grafiğinde göreceğiniz rakamlar da düşüşe geçer. Siz de Bitcoin almak, satmak ya da bu sanal para birimi üzerinden işlemler yapmak istiyorsanız, yapmanız gereken en önemli şey Bitcoin fiyat grafiğini çok sıkı takip etmenizdir. Bu noktada elbette güvenilir ve Bitcoin sana para birimi dünyasına hakim bir web sitesi ya da firmayı takip etmeniz de ayrıca dikkat çekilmesi gereken bir noktadır.

2019 YILININ BİTCOİN GRAFİĞİ

Her sene yenilenen Bitcoin fiyat grafiklerini adım adım okumalısınız. Bitcoin ile ilgilenen kişiler, 2019 senesindeki Bitcoin fiyat grafiğine baktığında fiyatlandırmadaki dalgalanmaları, yaşanan iniş ve çıkışları, güncel fiyatı rahatlıklar görebilir. Tüm tabloyu doğru bir şekilde okuyabiliyor olmak da yapılacak yatırımın ya da para transferinin isabetli bir şekilde gerçekleştirilmesini sağlar.

Tıpkı altın, dolar, euro gibi döviz ve değerli taşların günlük açılış ve kapanış fiyatlandırmalarını takip eder gibi arzu ettiğiniz taktirde Bitcoin’i de inceleyebilirsiniz. Mesela kısaca Bitcoin 2019 fiyat grafiğine bakacak olursak; Bitcoin kripto para biriminde görülen değer değişimlerini BTC USD grafiğinde görebilirsiniz. 2019 senesinde Dolar karşısında değer kazanan bu sanal paranın, kazandığı değer oranını % 115,51 oranına çıkarmış olduğunu görüyoruz. Şu an 2019 yılının son ayında olduğumuzu varsayarsak; yılın başında 10.000 Dolar karşılığında 2,6651 BTC (bitcoin) alan bir kişi, sene sonunda tam 21.551,00 doların sahibi olacaktı. Paranın artan değerini ve doğru yatırımın insana neler kazandırabileceğini en iyi bu örnekle anlatmış olabilirdik.

30.09.2019 tarihi itibari ile Bitcoin’in Türk lirasındaki karşılığı 45.442,38 Türk Lirası olarak belirlenmiştir. Bu yazıda sizlere Bitcoin fiyat grafiğini doğru anlayabilme, grafikteki değerlere göre isabetli işlemler yapmak hakkında bilgi verdik.

Updated: 4 Mart 2020 — 22:06

The Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Basit Teknik © 2015 - Basitteknik.com, Yemliha Toker Projesidir. Frontier Theme