Bugün farklı bir inceleme haberi ile karşınızdayız. Dead Trigger 2 oyun incelemesini ilk defa sizler için sunuyoruz. Her seferinde olduğu gibi ürün olmadığından oyunu 6 saatlik oynama sonucunda inceleme haberi hazırladık ve hazırladığımız haberde sizlere Dead Trigger 2 ile ilgili sürekli olarak bilgiler vereceğiz. İlk olarak oyuna başlamadan önce eğer yaşınız +14 değilse oyunu oynamaya izin yok dememiz gerek. Zira bir çok kuruluş bu tür savaş oyunlarının 14 yaş ve üzeri insanlar tarafından oynanmasını uygun görüyor, bu yaşın altında olanların ise psikolojik olarak etkileneceğinden dolayı Dead Trigger 2 gibi oyunları oynamasını istemiyor. Herneyse sizler isterseniz oynayabilirsiniz, biz sağlık kuruluşu değiliz, biz incelememize devam edelim.

13

Her zaman olduğu gibi oyun incelemesi olduğundan dolayı sıralı maddeler halinde gitmeyeceğiz. İlk olarak oyun hakkında kısa bilgiler verelim daha sonrasında ise oyunun hangi akıllı telefonlarda oynandığının bilgisini verelim. Dead Trigger 2 oyunu başarılı bir savaş ve zombi oyunu olmasına rağmen pek fazla kullanıcı sayısına sahip bir oyun diyebiliriz. Oyun içerisinde kullanıcılar her zaman olduğundan farklı bir mecrada insanların olmadığı ancak zombilerin bol olduğu bir yerde savaş yapıyorlar.

DEAD-TRIGGER-2-Gameplay-Preview-2-700x393

Dead Trigger 2 oyunu normal zombi oyunlarından ayıran en büyük fark ise harika grafikler, her akıllı telefonda oynanmaması, yani oyun yüksek grafiklere ve yüksek boyuta sahip olduğundan dolayı her akıllı telefonda oynanamıyor, kullanıcılar ise oyuna ulaşmak için ellerindeki cihazları değiştirmek yerine daha fazla oyun  oynamak için biraz daha katarak daha fazla oyun oynayacakları akıllı telefonları tercih etmeye devam ediyorlar, dünya üzerinde herkesin tek bir oyunu oynaması imkansız olduğu gibi herkesin aynı oyuna istediği zaman sahip olması da maalesef anlamsız olurdu ve herkes sıkılırdı, o ondan gördükten sonra akıllı telefonuna indirir ve reklam yapmaya devam ederek oyun çok daha iyi yerlere gelirdi, Dead Trigger 2 oyunu aynen böyle reklam yaparak çok iyi yerlere geldi, gerek satıcısının günlük milyarlarca dolar para kazanması, gerek kullanıcıların oyunu oynaması, gerek zamanı daha eğlenceli geçirmesi oyunu oynamadaki en büyük faktör.

unnamed

Dead Trigger 2 oyununu incelemeye devam ettiğimiz sürece maalesef üzücü bir haberle karşı karşıya kaldık. Bizler oyunu Apple şirketinin amiral gemi akıllı telefonu olan herkesin sahip olmak istediği Apple iPhone 6 Plus akıllı cep telefonu üzerinde oynadık, oyunu oynadığımız süre boyunca akıllı telefon sanki ritimli ilerlermişcesine ısınmaya devam etti, sonunda ise sol taraf ve arka taraf neredeyse dokunulmayacak kadar ısındı, Apple iPhone 6 Plus akıllı cep telefonunda herhangi bir kılıf yoktu ve bu kadar hiçbir zaman ısınmayacak diyeceğimiz kadar ısındı, ancak çok fazla oynamadan da oyunların bazen akıllı cep telefonları ısıtmasına bir şey diyemiyoruz, bunun nedeni ise Dead Trigger 2 çok yüksek bir oyun olması diyebiliriz. Ancak siz siz olun oyunu oynamadan önce elleriniz sıcaksa bir buzluğa gidip gelin desek fayda var, neden derseniz cihazınızın ısınması daha geç sürelerde olacaktır. Yada Dead Trigger 2 oyununu oynamadan hemen öncesinde akıllı telefonunuzu tam deşarj ederek oyunu şarja takılı değilken oynamanız sizin yararınıza.

Dead Trigger diğer zombi oyunlarının yenisi diyebileceğimiz bir oyun, akıllı telefon üzerinde oynanmasının yanı sıra sosyal medya sitesi Facebook üzerinden de oynanması oyunu büyük bir kullanıcı sayısına sahip olmaya devam ediyor.

İnsanların dünyada tek kaldığını ve sadece bir kaç insanın daha bir kaç dakika sonra zombi olduğunu düşündüğünüzde tüyleriniz ürperiyor değil mi? O halde Dead Trigger 2 oyunu ile beraber tam o dünyaya gireceksiniz, dünyada 7 milyar insandan sadece bir tek insan kalacak o da SİZ olacaksınız. Oyunda 7 milyar zombi dünyadan sizin üzerinize gelmeye ve sizi yemeye çalışacak, ancak elinizde dünya kadar silah bulunacak ve bazen silah olmasa da bir çekiç ile beraber zombilere karşı gelebileceksiniz. Oyunda eğer sizlerin üzerine gelen zombilere vurmaz ve sizi yemelerine izin verirseniz dünyaya geri dönüş imkansız olacak yaşadığımız küre maalesef sona erecek ve zombilerin dünyası olacak. Zombiler dünyayı ele geçirecek olmalarından çok daha fazlasını yapacaklar ancak dünyanın zamanla yok olmasını da siz öldükten sonra sağlayacaklar. Ekipler ile beraber savaş yapmak istediğiniz zamanlar olacak, oyun bu konuda da sizlere her zaman oyun menüsünden yardımcı olacak. Dead Trigger 2 yeni nesil başarılı oyunlara sahip olmanızı ve oyunda oyun oynamanız elinden geleni yapacak.

Dead-Trigger-2-promo-screenshot-desert

Dead Trigger 2 oyununda sizler sadece bir silah değil bir piyon gibi ilerlemeye devam edecek ve kendinizin yanına insanlar aramaya devam edeceksiniz, yeri gelecek sizlere eşlik eden bir rehberi koruyacak,yeri gelecek ölmemek için rehberin ölmesine izin vereceksiniz. Oyun içerisinde rehberler sizlerin arabalarını tamir etmeye veya otomatik kapıları açmanız için sizlere yardımcı olacak. Eğer kapıları açarken o kişiyi korumaz ve ilerlemeye devam ederseniz sizlerin peşinden gelen zombiler hem oyunu tamamlanıza engel olacak hem sizlerin yardımcısını öldürecek, bunun nedeni ise oyunun yeni bir oyun olmadığını göstermeye yetiyor. Oyun sizlere sundukları ile beraber başarılı bir oyun olduğundan her bilgi her kapıyı açamayacak kadar yaratılmış bir oyun.

GTA’ya benzemez!

GTA 5 oyunlarına benzemeyen oyun başarılı bir oyun olmasından dolayı her zaman sizlere diğer oyunlarda olduğu gibi silah vermeyecek ve sizlerin acaba bir çekiç ile kaç zombiye karşı gelecek gücünüz olduğunu da test edecek, eğer ki sizler çekiç ile zombilere yaklaşarak onları yavaş yavaş öldürmemeye çalışırsanız arka taraftan gelen zombiler sizleri öldürür ve sizlerin ölmesinden sonra dünyada kalan tek tük insanda arkanızdan ölür.

Dead Trigger 2 easy modunda en az parayı kazandırdığından herhangi bir eşya alamaz ve aldığınız eşyalar bir süre sonra tükenir, Dead Trigger 2 oyununda ilk zamanlar easy ile beraber para kazanın ancak sonrasında oyunu anladıktan sonra her zaman zor olan modu seçerek daha fazla kazanmaya gayret göstererek daha fazla para kazanın, daha fazla para kazanın daha fazla silahlar alın daha fazla yatırım yapın.

İncelemenin sonuna geldik, ama hani Dead Trigger 2 hangi akıllı telefonlarda oynanacağını söylecektiniz? Bizden kaçmaz hemen açıklıyoruz.

Dead Trigger 2 oyunu Android, Apple iOS, BlackBerry ve Windows Phone akıllı telefonlarda oynanabilir, ancak Android akıllı telefonlarda oynanması için Android 4.0 ve üzeri Android sürümüne sahip olmak ve akıllı telefonuzun en az 1GB RAM ile beraber çalışması ile beraber Dead Trigger 2 kasmadan, donmadan, takılmadan, eğilmeden, kalkmadan rahatlıklı ve kolaylıkla oynanabilir. Dead Trigger 2 oyununu Android için Google Play Store, Apple iOS için App Store, BlackBerry için BlackBerry APPS, Windows Phone Windows Phone Mağazası ile beraber herhangi bir ücret ödemeden indirebilirsiniz.

Oyunun Resmi Area 51 Son Bölümlerden Bir Tanesinin Videosunu da Sizler İçin Yayınlıyoruz.

Yorum Yapın