kolonları-işlevsel-hale-getirmekÇatı katı ya da bodrum katında oturanlar yakındığı kirişler oldukça can sıkıcı bir görüntü sergiler. Onlardan kurtulmak mümkün olmadığı gibi onlara katlanmakta pek mümkün değildir. Fakat onları kullanışlı hale getirmek mümkün. Önlerine mobilya koyduğunuzda evin ortasında gibi bir görünüm sergilerken bu alanları boş bırakmakta pek olmaz zira zaten dar alanlarda yaşıyoruz. O halde ne yapmalıyım diyenler için Evinizdeki Kolon ve Kirişleri değerlendirmek adına küçük bir kaç önerimiz olacak.

Gerekli Malzemeler

Bir kaç top duvar kağıdı
Bir kaç tane hazır raf
Led ışıklar
 

Salondaki Kolonları İşlevsel Hale Getirmek

Bu iki kiriş arasını eşyalarınızla uyum sağlayacak renkte bir duvar kağıdıyla kaplayın. Bunu kendiniz yapabilirsiniz yapımı oldukça basittir.
Kapladığınız alanın büyüklüğüne göre buraya kolay monte edilen bir kaç raf yerleştirip televizyon ünitesini koyarak çok şık bir alan yaratmak mümkün.  Sevdiğiniz bir kaç tabloyu da asabilirsiniz böylece gösterişli bir TV ünitesi almanıza da gerek kalmadan oldukça güzel bir görünüm kazanırsınız. Uygulama yapacağınız kiriş arası kısaysa buralar içinde enine raflar ve led ışıklar kullanarak süs eşyalarını yerleştirmekte kullanacağınız bir vitrin gibi tasarlamak da mümkün. Bu sayede ışıl ışıl bir oda yaratmış olacaksınız ve kötü görünen kolonları işlevsel hale getirerek çirkin görüntüden kurtulacaksınız.
Oturma  odanızda veya salonunuzda yapacaksanız bunlar yeterli tabi evinizin uyumunu gözeterek daha farklı bir şey tasarlamak size kalmış.

Mutfaktaki Kolonları İşlevsel Hale Getirmek

Can sıkıcı kolonlar mutfakta ise kağıt kaplamaya gerek kalmadan sadece raflarla dekoratif ve kullanışlı bir alan yaratabilirsiniz.  Burayı kiler olarak ya da her an size lazım olan eşyaları koymak için kullanabilirsiniz. Bu sayede her an ihtiyaç duyduğunuz şeyleri bulmak için dolap üstleri ve dolap arkalarıyla uğraşıp durmazsınız.

Evin Giriş Kısmında Bulunan Kolonlar

Evin girişinde antrelerde bulunan kolonları küçük aynalar ve duvar şamdanları asmak için kullanırsanız aydınlık bir hava yaratarak evinizin havasını değiştirirsiniz. Bu kolonları farklı bir renkle boyamak ya da tamamen kağıt kaplamakta evinize farklılık katacaktır.

Yaratıcı olmak sınır tanımaz yüksek maliyet gerektirmez, hayal edin ve yapın. Her şey size kalmış.

 

Yorum Yapın