Suya ve diğer tüm darbelere karşı en dayanıklı mobilya ve kereste malzemesi olan huş kontrplaklar, huş ağacından elde ediliyor. Hem dayanıklı olması hem de kullanımdaki esnekliği ile en çok tercih edilen mobilya malzemelerinden birisidir. Kullanımındaki artış her geçen gün kendini göstermektedir. Alanında uzman mobilyacılar ve keresteciler tarafından tüm özellikleri dikkate alınarak kullanılmakta olan bu kontrplaklar, kalitesine ve dayanıklılığına rağmen uygun fiyatlarla satışa sunulur. Her bütçeye uygun satışlarından haberdar olabilir ve toptan alımlarla mobilya, oymacılık ve kaplama gibi alanlarda kullanımına yer verebilirsiniz. Oldukça hoş renklere ve çeşitli türlere sahip olan huş ağacının en belirgin olarak kullanıldığı alan kontrplak yapımıdır. Fiyatlarında ise metre karesine göre ve kullanılacak olan türe, boyutlara ve alana göre değişkenlik meydana gelebilir. Huş kontra özellikleri, esnekliği ve dayanıklılığı bir arada sunarak vazgeçilmez ürünler arasına da yerleşir.

Huş Kontrplak Özellikleri Nelerdir?

Birch ağacı ya da huş ağacı olarak bilinen türden yapılan birçok malzeme mevcuttur. Ancak en çok kullanılan alan kontrplak yapımıdır ve huş marin kontrplak malzemeleri, tekne yapımlarında sık sık tercih edilir. Denizdeki suyun aşırı tuzluluğundan dahi etkilenmeyen bu kontrplaklar aynı zamanda farklı panel yapılarına ve katmanlı görünümlere de sahiptir. Büyük bir titizlikle ve özenle hazırlanmakta olan kontrplaklar, özel tutkallar ve yapışkanlar kullanılarak birbirine yapıştırılır. Böylece uzun ömürlü kalitesi daima göz önünde olmaya devam eder. Gerek standart ölçülerde gerekse istenilen ölçülerde hazırlanabilirler. Huş kontrplaklar mobilya yapımının yanı sıra, oyuncak yapımında, hobi ürünü yapımında, otomotiv sektöründe ve özellikle de inşaat sektöründe de tercih edilir.

Huş Kontrplak Nerelerde Kullanılır?

Kullanım sahası her geçen gün artan dayanıklı bir malzemedir. Genellikle mobilya yapımında karşınıza çıksa da, aslında dekor amacıyla da huştan elde edilen kontrplaklar kullanılır. İhtiyaç ve isteklere yönelik olarak uzman bir şekilde oyma ve kakma gibi işlemler de kontrplaklar üzerine yapılabilir. Dayanıklı yapısı sayesinde bozulma, kırılma ya da çürüme gibi bir durum söz konusu olmaz. Bu nedenle kullanımına güvenle devam edilebilir.

En güvenilir yapı malzemeleri için https://babayapi.com/ adresini ziyaret ürünleri inceleyebilir kolaylıkla tedarik edebilirsiniz.

Yorum Yapın