Öğrenimi her ne kadar zahmetli olsa da İngilizce her açıdan büyük fayda sağlamaktadır. İş hayatında kalıcı olmak ya da yükselmek için önemli etkenlerden bir tanesi İngilizce seviyesi olduğu gibi iş alımlarda da temel etken olmaktadır. Bunun dışında teknolojinin gelişmesinden dolayı çok daha hızlı bir şekilde büyüyen sosyal medya platformlarında dahi İngilizce bilmek avantajlı konuma getirmektedir. İngilizce final soruları da farklı zorluk seviyelerine sahip olmak kaydıyla hazırlanmaktadır. Bunun yanı sıra, soru sayıları aynı olsa da gruplandırmalarda değişiklik olabilmektedir. Gramer konularına dair sorular olduğu gibi sadece kelime bilgisini ölçen sorulardan olabilmektedir. Bundan dolayı İngilizce öğreniminde çalışma durumu büyük önem taşımaktadır. Final sorularına göre yapılacak çalışmalar çok daha geniş bir kapsamda ele alınmalıdır. Uzun süreli olması içinde farklı ve daha eğlenceli yollar kullanılabilir. Bu durumda sıkılma oranı da çok daha kısa süreli olmaktadır. Özellikle oyun tarzı durumlar ile yapılabilecek öğrenim tekniklerinin önemli bir katkısı bulunmaktadır.

İngilizce öğreniminde son derece azimli ve kararlı olan kişilerin ise kaliteli dil kurslarına başvurmaları tavsiye edilmektedir. Özellikle disiplinli bir çalışma sonucundan çok daha kısa bir süre diliminde yüksek bir verim alınması mümkündür. Ancak öğrenime yeni başlayanların bu süre içinde sabırlı olmaları ise hayati önem taşımaktadır. Aksi halde birkaç dersten sonra yaşanılan hayal kırıklarından sonra derslerden kopulması sıklıkla görülen durumlardandır. Ancak bilinmelidir ki bir dil öğreniminde en önemli husus dirayetli durulmasıdır. İlk haftalarda önemli bir gelişme olmasını beklemekte kolaycılığa kaçmaktan başka bir şey değildir. Kartal İngilizce kursların bulunması açısından önemli ilçelerin başında gelmektedir. Özellikle komşu ilçelerinin etkisiyle bu durum çok daha büyük önem taşımaktadır. Bundan dolayı yapılacak doğru seçim ile en iyi kurslar mümkün olabilir. Bununla birlikte öğrenim teknikleri de kursun kalitesini belirleyen önemli faktörlerdendir. Bu nedenle öncelikle kursun sağladığı olanaklar ve ders tipleri değerlendirilmelidir. Geleneksel anlatım tekniklerine sahip kurslarda pasif öğrenci prensibinin devam ettiği de unutulmamalıdır. Bu kurslardan alınacak veriminde oldukça düşük bir seviyede olabileceği bilinmelidir.

Zor olduğu herkes tarafından dile getirilen gramer konularından bir tanesi de fiillerin ikinci halleridir. Özellikle Past halinde kullanımında önem taşıyan ikinci hallerinin ezberlenmesi birçok zaman sinir bozucu olabilmektedir. Düzenli olan fiillerde s, es ya da ies takısı getirilmektedir. Bunun dışında düzensiz olarak ifade edilen kelimelerin ikinci halleri ise son derece farklı bir şekilde olmaktadır. Hiçbir sisteme sahip olmamasından ötürü ezberlenmesi şarttır. Her ne kadar birkaç tanesinin ikinci hali aynı olsa da birçoğu son derece değişik bir hal almaktadır. konusarakogren.com/blog/ingilizce-fiilerin-2-hali sayfasında düzensiz olan fiillerin ikinci halleri bulunmaktadır. Bu fiillerin cümle içinde kullanılması ne kadar sık olursa göz ve ses aşinalığı da o derece artacaktır. Bu durumda çok daha hızlı bir şekilde akılda kalıcı olarak yerleşmesini sağlayacaktır.

Yorum Yapın