Lazer Epilasyon

Dışarıda enerji aktarımıyla yoğunluk olarak verilen ışık çeşididir. Işınların hepsi tek bir dalga boyunda olduğundan dağılmadan hareket eder. Aynı anda ve yine aynı faz olarak hareket eden foton partikülleri den oluşur lazer ışınları. 1958 yılında ilk kez icat edilen lazer 1960 yıllarında faal olarak denenip kullanılmaya başlanmıştır. 1983’ten sonrada tıbbi alanlarda kullanılmaya başlayan lazer güvenilir bir tıbbi araç haline gelmiştir. Epilasyon ile tanışması ise 15-20 yıl olarak bilinir.

Epilasyon Merkezleri

Lazer epilasyon İstanbul ve diğer illerde uygulanan bir teknolojik sistemdir. Bayanların ekseriyetle başvurduğu bu lazer epilasyon Antalya taraflarında da sıkça kullanılmaktadır. Antalya da Soprano teknolojisini kullanarak epilasyon alanında olumlu sonuçlarıyla hizmet vermektedir. Lazer epilasyon Antalya alanındaki doktorlar bu teknoloji ile müşterilerine ulaşmaktadır. Lazer epilasyon Antalya hattında Dr. şükrü yıldırım, Dr. Figen Sayın, Dr. Senem Büyükara gibi doktorlarla bu hizmet verilmektedir. Lazer epilasyonu hakkında internet üzerinden de http://www.buzlazer.com erişim sağlayarak hemen işlemlerinize başlayabilirsiniz.

Lazerin Etkileşimi Nasıldır?

Fototermiz etki için tek bir dalga boyuyla oluşan ışık enerjisini oluşturmakla meydana gelir. Bu etkileşim dalga boyunun hedeflenen yapıyla alakalı olarak selektir bir etkileşime dönüşür. Bu sayede açığa çıkan enerji hedeflenen yapının renkli maddeleri sayesinde emilip ısı enerjisine dönüşmesi sağlanır. Bu oluşan ısı enerjisi sadece uygulanacak olan hedefe yapıya etki ederek çevresel bölgelere zarar vermeyerek hasarsız ve zararsız bir tedaviyi gerçekleştirmiş olur.

Lazer Epilasyonun Artıları Nelerdir?

Derilerdeki iltihaplanmalar, bulaşıcı hastalıkların risklerinin fazla olması ağda veya benzeri epilasyon tedavilerinde olası durumlardır. Lazer epilasyon İstanbul başta olmaz üzere tamamen bu durumlara maruz kalmayarak sağlıklı bir epilasyon yapılır ve hiçbir yan etki görülmeden başka hasarlara yol açmadan tedavi bitirilir. Lazer epilasyonun uygulanma yaşı olarak 12 yaş ve üzeri kişilerde uygulanabilir.

Lazer Epilasyonun Sakıncalı Olduğu Durumlar Nelerdir?

12 yaşından küçük olanların lazer tedavisi görmesi sakıncalıdır. Hamile olanların, derilerinde dokusal rahatsızlık olanların, son altı ay içerisinde Roacutane kullanmış olanların, uçuk sedef hastalığı olanların, deri kanserine yakalanmış olanların lazer epilasyon olmaları sakıncalıdır. Cildin renk olarak bronzlaşması lazer epilasyon tedavilerinde sonuç almakta sıkıntı oluşabilir. Böyle durumlarda cildin renginin eski halini alması yani derinin değişkenliği ile alakalı beyaz rengini alması beklenir. İnsanların yapısı olarak kıl renklerinin de önemli olduğunu vurgulamak gerekir. Kılların beyaz, kızıl, gri veya sarı olması da lazerin görme hissini azaltır. Tam bir sonuç elde edilemeyebilir. Lazer epilasyon İstanbul merkezlerinde de uygulanan yeni teknolojik aletlerinde bu konuda çalışmaları vardır.

Lazer Epilasyon Olacakların Dikkatine!

Cildin daha önceden soyulup Peeling gibi işlemlerin 15 gün öncesine kadar yapılmamış olması gerekir.

A vitamini içeren ilaçların lazer epilasyon uygulanacak kişiler tarafından kullanılmaması gerekir.

Ağda veya kıl köklerine zarar verebilecek cımbızla yapılan kıl çekimleri gibi durumların yapılmamış olması gerekir.

Tüylerin ise sarartılmamış olması gerekir.

Lazer Epilasyon Bittiğinde Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Yapılan lazer epilasyonu sonrasında cilt hassasiyeti olanlara da, kullanılan cihazın yapısına göre uygulanan epilasyon bölgesinde 15-120 dakika arasında kızarıklar meydana gelebilir. Koyu bir cilt rengine sahip olanlarda ve kalın kıl yapısına sahip olanlarda bu kızarıklıklar daha uzun sürebilir. Sivilceler veya kabuklanmalarında ortaya çıkması beklenebilir. Güneş yanığına benzer durumların ortaya çıkması ise tamamen lazer işlemleri sırasında soğutma sisteminin istenilen düzeyde olmamasından kaynaklanır. Bu durumlarda birkaç günlük pomat reçeteleriyle düzelmeler sağlanır.

Lazer Epilasyonda Ağrı Oluşur mu?

Yapılacak olan lazer seçimi ve kullanımı bu durumu etkileyebilir. Teknolojinin imkanları daha da kolaylaştırmasıyla bu ağrılarda duyulmayabilir. Mesela lazer epilasyon İstanbul merkezli uygulama alanlarında yeni teknolojilerden yararlanılarak buz soğutma sistemleriyle epilasyon yapıldığında ağrılar hissedilmeyebilir. Diode tabanlı 810 nm dalga boyu olan yeni BUZLAZER teknolojisinin soğutma sistemini de kullanarak epilasyonu kolay ve ağrısız hale getirmede son teknolojik sistemdir.

Acısız Bir Epilasyon İçin Buz Lazer

Soprano Ice siteminin bir diğer olanağı ise tedavi başlığıyla büyük alanlara etki etmesiyle hızlı bir tedavi ve kısa bir zaman diliminde sonuçlanabilen süreçlerle kişiye memnuniyet vermektedir. 35 dakika gibi kısa sürelerde yapılan tedailer oldukça başarılı geçmektedir. Buz tutacak kadar soğuk olan tedavinin ağrılı bölgeye yapılan buz işlemi sayesinde kişi acısız bir epilasyon yaptırmış olur.

Yorum Yapın