Macbook ile Nasıl Sms Gönderip Arama Yapabilirim

OS işletim sisteminin sürekliliği sayesinde normal text mesajlarımızı gönderip alabiliyoruz hatta arama bile yapabilirsiniz. Bunu iPhone’unuzdan Macbook’unuza göndermiş oluyorsunuz. Bunun nasıl yapıldığına bakalım.

Macbook Sms Yollama ve Arama Yapma

iPhone ve Mac için gerekli olanlara bakalım:
-ikisinide internete bağlayalım
-iPhone’ununuz iOs 8.1 ya da daha üst güncellemesine sahip olmalı
-Mac’iniz OS X Yosemite işletim sisteminde çalışıyor olmalı
*Eğer cihazlarınızdan bir tanesi bu gereklilikleri sağlamıyorsa devam etmeden önce güncelleyiniz.
Adımlar:
⦁ İki cihazınızdan da iCloud hesabınıza giriş yapın. Eğer macbookunuzda farklı bir iCloud hesabı kullanıyorsanız bunu kullanmaya devam edin. Ayrıca iMessage için kullanılan hesap iPhone’da kullandığınız hesabınız olmalıdır.

*Mesaj için kullandığınız iCloud hesabını değiştirmek için izleyeceğiniz yol mesajlar-tercihler diyorsunuz daha sonra hesaptan çıkış yapıp kullandığınız imessage hesabını aktif ediyorsunuz. Bu adımı tamamlamadan devam etmemelisiniz yoksa macbookunuz bağlantıyı destekleyen cihazlar listesinde görünmez.

⦁ iPhone’da ayarlar menüsüne tıklayın.
⦁ Listenin en altına doğru inip “mesajları” seçin.

⦁ Mesajlar menüsünde iMessage sekmesinin hemen altında bulunacak olan “metin mesajı iletme” sekmesine dokunun.

⦁ Burara iPhone’unuzdan mesaj göndermek ve almak için listelenmiş cihazları göreceksiniz, bu listeden kullanmak istediğiniz aygıtı aktif hale getirin.

⦁ Bu ayarı aktif ettiğiniz zaman seçilen cihazınıza Apple gizli bir kod gönderecektir, eğer bu kodu almıyorsanız aygıtınızın internet bağlantısını kontrol edin. Daha sonra bu kodu bir köşeye not edin, iPhone size sorduğu zaman kodu girip daha sonra izin ver’e dokunun.

⦁ Hepsi bu, şimdi macbookunuzu kullanarak tüm kişilerinize sadece iMessage değil kısa mesajda gönderip alabilirsiniz.

Yorum Yapın