Mad City, bir aksiyon oyunudur ve bir süper kahraman, polis ve kaçak olabilirsiniz.

 

Ne Olacağımızı Nasıl Seçeriz?

 

Ne olacağımızı seçmek için oyuna girdiğimizde önümüze 3 şey çıkar. Bunlar Türkçe’ye çevrilirse kaçak, polis ve süper kahraman olur.

 

Kaçaklar Ne Yapar?

 

Kaçaklar hapishaneden kaçmaları gerekir. Bir sürü bankaya benzeyen yerleri soyup para alırlar. Parayı soyduklarında kaçak kulesi gözükür ve oraya sadece kaçaklar girebilir. Kaçaklar kulesinin içine girerseniz soygun paranız gelir. Birisi tarafından ölürseniz geri hapishanede doğacaksınız. Eğer bir süper kahraman öldürürseniz ve kristal çıkarsa bir süper kötü olabilirsiniz.

 

Kristaller Ne Kadar Nadir?

 

Eğer bir süper kahraman öldürürseniz o 1/10  şansla bir kristal düşürebilir o kristali alırsanız bir süper kötü olursunuz.

 

Süper Kötülerin Kuleleri Var mı?

 

Süper kötülerin bir kulesi vardır. Bu kule volkanın yanında bir yerdedir. Sadece süper kötüler kapının önünde bekleyerek açabilir.

Polisler Ne Yapar?

 

Polisler kaçakları yakalamaları gerekir. Eğer onları kelepçe ile yakalarlarsa 200 para alırlar. Polis yerinde polisler için silahlar vardır.

 

Polisler İçin Avantajlar

 

Polisler 1 saniye oyunca kaçağın yanında kelepçe tutarsa kaçak tutuklanır ve geri hapishaneye gider. Polislere özel helikopterler vardır. Polislerde bir şok edici bulunur. Polislere özel paralı kalkanlar vardır.

 

Kaçaklar için Avantajlar

 

Kaçakların kulesinde 6000 paraya kalkanlı kıyafet vardır. Kaçaklarda da onlar için silahlar vardır. Kaçakların kulesine kaçaklar ve süper kötüler hariç hiç kimse giremez. Kaçaklar kulesinin yanında kumarhane bulunur ve kaçaklar burayı soyabilirler. Kaçaklar bir polis öldürürse polisten kart çıkma şansı vardır ve bunu kullanarak kaçaklar polislerin gidebildiği her yere gidebilir.

 

Süper Kahramanlar Ne Yapar?

 

Süper kahramanlar tıpkı polisler gibidir. Ama kelepçe ya da şok edici yerine süper güçleri olur.  Eğer bir kaçak öldürürse kaçak hapishaneye gider.

Süper Kahramanlar Nasıl Kontrol Edilir?

 

Hepsi farklı bir şekilde kontrol edilir. Mesela flash. Flash kahramanını kullanmak için “Shift” tuşuna basmanız gerekir. Ya da okçu. Okçu kahramanını kontrol etmek için tıklamanız gerekir. Ya da inferno. İnferno kahramanını kontrol etmek için gene tıklamanız gerekir ama uçmak için iki kere yavaşça Space tuşuna basmanız gerekir.

 

Araçlar

 

Eğer yeni iseniz tahmin ettiğiniz gibi araçlar vardır. Bazı araçlar roket fırlatabilir ve uçabilir. Bazı araçlar duvarlara tırmanabilir. Bazı araçlar kara yolunda gider ve bazı araçlar ise suda gidebilir. Bu araçların her birisi 25000’den milyonlara kadar para isteyebilir. Araçların renklerini filan değiştirebiliyor muyuz derseniz evet değiştirebiliyoruz. İngiliz anahtarı simgesi olan mavi yere doğru gidin ve aracınızı içeriye sokun. Böylece aracınızın rengini, camlarının rengini, büyüklüğünü değiştirebilirsiniz. Bazı renkler hareketlidir ve bunları almak için levelinizin yüksek olması ya da başka ona benzer şeyler yapmanız gerekir.

https://www.roblox.com/games/1224212277/Mad-City-Chapter-2

Yazan : Ali Toker ( 10 yaşında)

Yorum Yapın